Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha rajtakap minket a gyerek...

Ha rajtakap minket a gyerek akkor mit kell mondani?

Figyelt kérdés
Éjszaka átjött hozzánk a 4 éves fiunk és mi pont nyomtuk a menetet, a feleségem gyorsan reagált és vissza vitte a szobájába de kérdezősködött, hogy mit csináltunk. Nem miattunk kelt fel amúgy. Tőlem is kérdezősködik de csak annyit mondtam neki, hogy ha nagyobb lesz majd megtudja. Erre mit lehet válaszolni? Szerintem nem látott belőle sokat.
2013. okt. 5. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell úgy viselkedni, mint ha valami baj történt volna? SZegény úgy érezheti, hogy rosszat tett, csak azért, mert átment hozzátok. És ha valamilyen kérdésére nem kap választ, akkor az sokkal tovább foglalkoztatja is. Mi annyit mondanánk, mert beszéltünk már erről, hogy ha megtörténik, mi lesz, szóval annyit mondanánk, hoyg szeretgettük egymást, és egy anya és apa szokott ilyesmit. De nem küldenénk el, nem vinném messzire és főleg nem szégyellnénk magunkat, semmi rosszat nem csinált senki. Abbahagyjuk, természetesen betakarózva maradunk, picit beszélgetünk és aztán nyugiban megy aludni tovább. De ha ebből nagy ügyet csináltok, titkos dolgot, akkor naná, hogy izgatni fogja és folyton erről beszél.
2013. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A jövőre nézve pedig egy-két tanács:

[link]

2013. okt. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem viselkedtünk úgy, kinevettük magunkat. Még a szobájában maradt vele 10-15 percig ameddig elaludt. Az anyja olyasmit mondott neki, hogy ez egy felnőtt dolog és a felnőttek szoktak ilyet csinálni de kíváncsi, hogy mégis mi az a dolog.
2013. okt. 5. 10:36
 4/6 anonim ***** válasza:
Te nem lennél kíváncsi? :D dehogynem! Ha látnál valamit, ami nem tudod micsoda, és ha rákérdezel, senki nem mond semmit, akkor ez tök izgi és ki kell nyomozni, nem? :)))) 4 évesen? Simán! :D Mi lehet az, amit csak a felnőtteknek szabad, és én nem tudhatok róla, mi az? Komolyan lassan 30 leszek, de engem is piszkálna a tudat, hogy titok van előttem, azt mindenképp meg kell fejteni! :) Szerintem őszintén meséljétek el, hogy mi volt, persze nem részletesen, de a lényeget. Valahogy gyereknyelven, hogy így mutatjátok ki egymásnak, hogy szeretitek egymást, simogatással, döncöléssel (mi így hívjuk a bírkózást), hempergéssel, nevetéssel :)
2013. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell mondani? A világ legegyszerűbb dolga. Megöleltük és szeretgettük egymást anyával.
2013. okt. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónál a pont! 4 éves gyerek már nagyon értelmes, a maga szintjén el kell neki mondani a dolgokat. (jó könyv ehhez a "Sehány éves kislány")

Anya és apa szereti egymást és ilyenkor a felnőttek mélyen összeölelkeznek. Ha tovább kérdez, akkor a kérdésre lehet tovább, egyszerűen válaszolni. Egyszerűen, érthetően és a szeretetről szóljon a dolog inkább, ne a biológiáról. Arról is majd lehet beszélni, 1-2 év múlva, ha ismét előjön a téma.

Gyerekekkel foglalkozom, ovisokkal is, és azok, akinek van valamilyen állatuk (kutya, cica), sokszor 5 évesen már teljesen képben vannak és természetesen kezelik ezeket a dolgokat.

2013. okt. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!