Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mikor kezdett el szavaka...

Kinek mikor kezdett el szavakat mondani a gyerköce?

Figyelt kérdés
A kisfiam 14 hós még nem mond szavakat,de már szinte mindent megért(nagyon értelmes gyerek),megérteti magát de beszélni még vhogyan nem akar.Pedig szépen,lassan,számára érthetoen beszélek,ösztönözni is próbálom,de lusti a drágám. :) Nálatok hogy volt ez?
2009. okt. 28. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
A fiúk később kezdik. Enyém most 18 hós, három hete mondogat nagyon egyszerű szavakat, pedig születése óta rengeteget foglalkozunk vele. 11 hósan mondta pár hétig, hogy lámpa, aztán elhagyta, és most szólalt meg 7 hónappal később ismét.
2009. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én 3 éves koromig nem akartam beszélni, csak annyit mondtam néha hogy nem. :-) anyáék azt hitték néma leszek. aztán megszólaltam, és azóta be nem áll a szám.

Az egyik ismerősömnek a másfél éves kisfia még semmit se beszél. Szerintem ez változó a gyerekeknél.

2009. okt. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az első lányunk 18 hónaposan a második 1 évesen a kicsi meg még csak 8 hetes
2009. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam 10 honapos, de most kezdett el egyszerubb szavakat mondani. Tegnap osszeszamoltam, mar 12 szot hasznal. Mondjuk en nagyon sokat beszelek, a ferjem szerint is. Sokszor viszont o is lusta, csak a kezdo betuket mondogatja. Ilyenkor ugy csinaljuk, mintha nem ertenenk, h mit akar.
2009. okt. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A lányom egy éves kora körül kezdett szavakat mondogatni, most 18 hónapos lesz és már egész szép szókincse van. Nőverem fia két héttel fiatalabb a lányomnál, kizárólag azt a szót mondja ki, hogy cica.
2009. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lányom 13 hónaposan kezdte.

Most 14 hónaposan tartunk 5 db szónál:)

2009. okt. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11 hósan kezdett a fiam.Most 20 hós mondatokban beszél.
2009. okt. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
lányom 18 hós, most kezdett el szvakat mondani, apa,baba,tente, papa
2009. okt. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszike mindenkinek!
2009. okt. 29. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!