Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eszik valaha majd gyümit?...

Eszik valaha majd gyümit? Tapasztalatokat várok! Két évesen még nem eszik semmi gyümit keresztlányom. Anyukája már tiszta kétségbeesett.

Figyelt kérdés
1Éves kora körül még ette a passzírozott banánt is,de most semmilyen gyümit semmilyen formába(aprítva,reszelve,egybe,főzve,nyersen,sütibe,stb.) nem eszik meg!Mi változott,valaki gyermeke is van,volt így??
2009. okt. 26. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajna nálunk is hasonló a helyzet. Mi 2 évesek múltunk. 1 évesen még kg számra ette az őszibarackot, almát...stb. Jelenleg pedig nem igen hajlandó megenni semmilyen gyümölcsöt. Én azt találtam ki, hogy pl: bundában sütök neki bármilyen gyümölcsöt. Mert persze úgy hajlandó megenni. Szóval palacsinta tésztájába mártom pl az almát és aztán kisütöm. Na ez beválik nálunk! :)
2009. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekem 16 hónapos a fiam, 3 hónapon kersztül nem evett semmilyen gyümit,aztán rákaptam, hogy előtte eszem az almát, hát persze hogy kell neki is, most a sütőtököt esszük közösen. Náluk ez nem válik be?
2009. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, hogy a helyzet ugyanaz nálunk is. 1 éves koráig mindent evett amit szabad volt, most semmi. Eddig az alma, körte, banán volt amit hajlandó volt, most már csak az alma, az is heti egyszer max egy szelet..
2009. okt. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7 éves, és semmilyen gyümölcsöt nem hajlandó megenni, hiába van előtte, hiába esszük, stb.

Erőltetni nem szabad, majd lehet visszaáll.

2009. okt. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,még azért írjatok!!Próbáltuk előtte enni,hogy hú de fincsi,de mikro kináljuk azt mondja fúj alma.A kisfiammal is próbáltuk,hogy tőle elfogadja e de nem,pedig majd egyidősek és direkt előtte etetjük a kisfiammal a gyümiket.Sütöttem direkt banános muffint és 2. faltnál már fújjogott,persz nem mondtuk hogy van benne banán.Tanácstalanok vagyunk a családban.
2009. okt. 26. 20:28
 6/6 anonim válasza:
Szia! Nálunk is ugyanez a helyzet, sőt, még rosszabb, mert a zöldségeket sem hajlandó, egyedül a répát húslevesben. De sem a retek, sem a paradicsom, paprika, a többiről nem is beszélve. Nekünk azt mondta a bölcsis gondozónéni, hogy sok ilyen gyerek van, ezt idővel kinövik, és meg fogják szeretni a zöldséget, gyümit.
2009. okt. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!