Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudom, hogy gyermekemne...

Honnan tudom, hogy gyermekemnek nagyobb cumi kell már?

Figyelt kérdés
Most 17 hós és még a kettes cumit használjuk,legközelebb vegyek már neki nagyobbat,akkor már 18 hós lesz.
2009. okt. 26. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Most ezt komolyan kérdezed???!!!!

Nézd már meg, mi van írva a cumik csomagolására!!!!

2009. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sose néztem a csomagolást, jobban érdekeltek a kisfiam érdekei, mint az "előírások"...

Én onnan tudtam, hogy már nem jó neki a cumi (tápszeres 1 hónapos korától), hogy irdatlan hosszú ideig evett egy adagot. Na, ekkor beszereztem egy eggyel nagyobb méretű cumit (amit csak 2 hónappal későbbtől "ajánlottak". Innentől kezdve megint a normális időre korlátozódtak az étkezései. Még egyszer volt ilyen, és akkor megint váltottunk.

Játszócumit is hamarabb váltottam, mert kaptunk egyet ajándékba, gondoltam kipróbálom nála. Úgy vettem észre, hogy az újat (ugyanolyan márkájú és fajtájú, mint az eredeti, csak nagyobb) valahogy jobban szereti.


Figyeld a gyerekedet, te ismered a legjobban a szokásait. Próbálkozni kell, hátha a másik méret jobban tetszik majd neki.

2009. okt. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló!A mi cuminkra az van írva hogy 6-18 hós korig ez a kettes méret,a hármas méretűre pedig az hogy 18 hós felett.De gondolom ez nem szentírás!Vagy igen?A második válaszolónak pedig köszönöm,de lehet hogy nem egyértelműen kérdeztem én a játszócumira gondoltam.Mivel mi nem használunk cumisüveget így nekem egyértelmű volt a kérdés!
2009. okt. 26. 14:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 14 hónapos lesz, és ő még az 1-es cumit fogadja el, a 2-estől öklendezik.

Nem igazán érdekel, hogy nagyobb kellene neki, mert az van ráirva....neki ez a jó, és kész.

Szerintem semmi baj, ha a 2-es cumi jó neki.

2009. okt. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik kérdez-felek-szakértős oldalon olvastam, hogy nem baj, ha a baba, gyerek kisebb cumit használ, mint ami neki "előírt", csak az ha nagyobbat. Talán a babaneten...?
2009. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Na megtaláltam:

"Kérdés:

Kislányom cumizik és csak a NUK fogszabályzós cumiját hajlandó elfogadni, ami nem is lenne baj, csakhogy már 9 hónapos és még mindig csak a 0-6 hónapos méretűt szopja. Alváshoz, megnyugtatáshoz használjuk és a cumisüvegen is ez van. Okozhat gondot a nem megfelelő méretű cumi? A nagyobbat kiöklendezi.

Válasz:

Nem okoz gondot a kisebb méretű cumi használata. Nagyobb méretű azonban okozhat, mivel jobban előre- és széttolja a fejlődő csontot (szájpadlás, felső fogsor íve). Az is lehet, hogy kislányuk keskeny arcú, a szájpadíve keskeny és magas, tehát ezért köpi, öklendezi ki a nagyobb cumit, mert az nagy neki és zavarja. Használják tehát továbbra is az általa megszokott és elfogadott cumit."

2009. okt. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!