Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig igényelte gyermeketek...

Meddig igényelte gyermeketek az esti mesélést? Hány éves koráig?

Figyelt kérdés
Evidens hogy a nagyobb gyermeke szülőktől kérdem, akik szoktak esténként mesét olvasni, köszönöm:)

2013. aug. 5. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
a nagyfiamnak 1 sztályig olvastam,aztán másodikba már együtt olvastunk,vagyis egy részét ő a másikat én,3-ba már nem kérte az esi olvasást.csak beszélgettünk,oda bujtam mellé,aztán már azt sem.szerintem ez változó,van akinél hamarabb van akinél késöbb jön el.
2013. aug. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor még azt is kérdezném, mikortól olvastatok nekik?
2013. aug. 5. 09:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyolc éves korig minden este meséltünk.. féléves korban kezdtük kis Weöres versekkel, énekekkel, majd jöttek a kis állatos mesék (egy részét mi találtuk ki) majd 4-től a nagy mesék -Benedek E., Illyés(77 magyar népmese), Grimm 8-9 közt lehetett érezni, már nem igénylik, inkább csak egy kis vers, ének az esti búcsúzás. Nagyon jó hatása volt, érdemes volt (3 gyerek van, el lehet képzelni, nem volt könnyű, de mi már látjuk, megérte..) Szeretnek olvasni, gazdag a szókincsük és élénk a képzelőerejük. A gyerek művészeti nevelésében a legfontosabb ez, a jó mese az ő művészetük. Einstein mondja valahol: ha azt akarod, hogy okos legyen a gyereked, mondj mesét neki, ha azt akarod, hogy még okosabb legyen, mondj több mesét neki.

(B Bettelheim A mese bűvölete és a bontakozó gyermeki lélek - érdemes elolvasni, bár nem mindennel lehet egyetérteni, fontos lelki dolgokra világít rá.)

[link]

2013. aug. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! A fiam most lesz másodikos, neki olvasunk még minden este, bár most már belecsempészem (ahogy a másik hozzászóló is írta), hogy ő olvassa a fejezetek címeit, és az első két mondatot a fejezetből, mivel szeretném, ha gyakorolná az olvasást.

Én születésétől fogva nagyon sokat olvastam neki, mikor még kis „értelmetlen” fickó volt, akkor is, bár akkor még leginkább verseket, verses meséket. Aztán persze egyszerűbb könyvekre tértünk rá, de azt hiszem, mindig kicsit „fölé lőttem” az életkorának, mert nagyon élvezte a mesélést, és úgy láttam, érdeklik a komplexebb sztorik is. Szerintem nagyon fontos és jó dolog a mese, és úgy sejtem, a gyerek remek szókincse, illetve beszédkészsége is ennek köszönhető.

2013. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!