Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem hallgat a nevére...

Miért nem hallgat a nevére még most sem, félek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 honapos a fiam, és azt tapasztalom, hogy szinte soha nem hallgat a nevére, ha hivom. Ha pl egy helyiségben tartozkodunk, szolitom, mint aki ott sincs, nem reagal ra, de ha pl a nappaliban vagyok, o meg ugykodik a folyoson, és hivom, par masodperc faziskéséssel ugyan, de odatrappol hozzam.

Ami nagyon zavar, tegnapelott lattam egy autista gyerekekrol szolo riportmusort, és az ottani pedopszichiater azt mondta, az autizmus egyik jele lehet(!!!, tehat lehet, nem biztos), ha a gyerkoc nem reagal a nevére. Ne tudjatok meg, azota a témaval ( autizmussal) kapcsolatos osszes oldalt, tudomanyos publikaciokat, forumokat végigolvastam. Mas gyanus jelet nem nagyon véltem felfedezni, mert egy roppant intelligens pottom,engem is allandoan szeretget,kooperativ, érdeklodo, stb, de nem hagy nyugodni ez a gondolat mégsem. Mondtam a paromnak, a 18 honapos kontrollon megemlitem a dokinak a félelmeim.

Ti mit gondoltok errol? Hogyan tudnam neki megtanitani, hogy figyeljen a nevére?


2009. okt. 25. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha a másik szobából felfigyel a nevére, akkor nincs gond. Egyszerűen más dolga van :))) Annyi felfedezni való van körülötte, hogy nem ér rá. Az autizmus egy tünetegyüttes, aminek csak egyik tünete, hogy nem figyel a nevére. Mellette sosem néz az autista gyerek a szemedbe, nem kooperál, nem igazán érdekli a környezete és ha megzavarják a napi (szinte percre pontos) rutint, akkor dühbe gurul. Szerintem a te babádnak nincs semmi baja, csak annyira bele tud mélyedni a játékba, hogy elengedi a füle mellett, ha megzavarják.
2009. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is úgy gondolom,mint az első hozzászóló!Ez csak 1 jel,de rengeteg van még amik együttesen jeleznek bajt!Egyébként kisebb korában sem reagált a nevére?

Azokon kívül amit elöttem írtak,még az is nagyon fontos,hogy nem engedi,hogy szeretgessék,illetve ő sem teszi ezt.Nem kommunikatív,nem mond szavakat sem.Mosolytalan,kifejezéstelen az arca.Nincs semmi baja a manódnak,csak valóban nagyon elfoglalt!:-)

2009. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat :)

Nos, igen, ha van kisgyerek, aki elfoglalt, na akkor az o,borzasztoan le tudja magat foglalni, sajna a jatékai helyett a tévével, szamitogéppel, hifitoronnyal, mindent nyomogat, szétszed, igy a hifinknek mar annyi, tegnap pedig az egyik tévénk is bemondta az unalmast ( de persze ez is megijesztett, mert az emlitett riportban egy 4 éves autista kisgyerek megallas nélkul a videoval jatszott, azt kapcsolta ki-be, gondolhatjatok, nem kellett tobb :D)

Korabban sem reagalt nagyon a nevére, ha latta, hogy a kozelében vagyunk.Ezt anno emlitettem is a dokinak, annyit mondott, " àà, nem baj, majd hallgat rà késobb"...

2009. okt. 25. 09:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is csak a fent említett dolgokat nyomogatja.


Nekem azt szokta csinálni, ha a nevén hívom, nem fordul felém, de oldalról látom az arcát, hogy mosolyog, (ő nagyon jól tudja, hogy őt hívják) majd elszalad, vagy direkt a másik irányba megy.


Ha másik szobából hívom, akkor meg síri csendben lapít, elbújik és megvárja, hogy bemenjek.



Sztem semmi baja nincs a babádnak.

Az autista gyerekeken azért jobban meglátszik, hogy betegek.

Nem kommunikálnak, nem szórakoznak anyával, nem mosolyognak. Ezeket már 1 éves kora előtt észre lehet venni.


Egy 10 éves és egy 16 hónapos kisfiúk anyukája

2009. okt. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmi baja!!Csak sok a dolga! A lányom 4 éves és néha 8* kell szólnom neki mire meghall valamit.Én először a halláskárosodásra gondoltam lányomnál, mert annyirea nem figyelt rám mikor játszott!De semmi baja!A fiad is csak mélyen belemerül a teendőjébe!
2009. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az autista gyerekeknek a legelső amit a legkisebbeknél is észlelni lehet,hogy nem reagálnak a jól ismert kukucsis játékra,nem kukucsálnak vagy nem mosolyogják el magukat mert nem teremtenek kapcsolatot,el vannak a saját kis világukban.De az hogy nem hallgat a nevére még semmire nem utal,szerintem ő tudja a nevét csak nem akar rá reagálni,mert sokkal fontosabb dolgai vannak akkor.Említsd meg a dokinak de szerintem ő is csak megnyugtatni fog.
2009. okt. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne pánikolj:)Semmi baja!
2009. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Megírnád mi lett azóta veletek?
2020. nov. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 as azert kerdezted, m a te babad sem reagalt annyira a nevere? Az en kisfiam sem igazan, 10honapos es aggodok nagyon. Veletek hogy alakult azota?
2023. szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!