Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj hogy 9 hónaposom még...

Az baj hogy 9 hónaposom még nem hallgat a nevére, pedig többnyire azon nevezzük?

Figyelt kérdés
És az mennyre gyakori hogy mamának hív engem?
2011. márc. 24. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Normális.

Az pedig nagyon gyakori, hogy mamának hív. A beszédfejlődés egyik szakasza. De nem tudatosan mondja egyébként. Az m betű szopóreflex betű. Ugyanazokat az izmokat használja szopizásnál is ezért könnyen mondja ki és élvezi, hogy ki tudja mondani, ezért sokszor mondogatja.

2011. márc. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
hát náunk éjjel ha felkel, akkor megy a mamamamamama, v papapapapa :) :S bár ne kelne...
2011. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Ennyi idősen minden kisgyerek ma

mam-ázik, meg pa-pa-pa-t mond. Ez még nem tudatos, nem kapcsolják személyhez.. tehát még ez nem beszéd.

2011. márc. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Az nem baj,hogy mamának hív,de szerintem már kéne a nevére hallgatnia.
2011. márc. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
valamennyire tudatos lehet mert ha azt akarja hogy felvegyem akkor (is)mondja és a kezét emeli,meg ma az apjával volt és én kimentem a szobából nézett utánam és mamázott,de van olyan is hogy csak játszás közbe mondja.
2011. márc. 24. 19:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, mert nekem 8 hónapos korától anát mond, a mamát és papát 15 hónapos korától mondja, azóta köti a nagyszüleihez ezt a 2 szót, tehát nekünk nem mondja soha. A nevére viszont egy baba 6 hónapos korától hallgat, de csak abban az esetben, ha nem becézik agyon, mert az megzavarja a babát.
2011. márc. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kedves kérdező! Hasonló cipőben járok, az én 9 hónapos babám is csak ritkán hallgat a nevére. Mikorra alakult ki ez nálatok, beszéde hogyan fejlődött tovább? Látom már régi akérdés, de hátha...Köszi. M
2016. máj. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7es valaszolo, ha itt vagy még, mikor hallgatott vegul a babad a nevere? Koszonom, ha valaszolsz
2023. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!