Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS túl sokszor lázas a három...

SOS túl sokszor lázas a három éves kislányom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tavaly kezdtük a bölcsit, előtte nem volt olyan beteges a telet is betegség nélkül úsztuk meg, és amikor melegedett az idő egyre többet voltunk náthásak, betegek.

Tudom, hogy ez természetes folyamat ekkor, h többet találkozik vírusokkal, bacikkal, de nem akarom mindig antibiotikummal tömni szegényt. Két háromszor volt beteg tavasszal. Mindig pénteken lett hőemelkedése, másnapra láza, később egész nap lázas volt akkor mentünk orvoshoz. Mindig a legvégső esetben adtam be csak felírt antibiotikumot, próbáltam vitamint és lázcsillapítót adni neki helyette, de azok gyengék voltak.

Most tegnap előtt este hányt, utána hőemelkedése lett tegnap nem evett semmit csak ivott és hasmenése volt, ma már jól evett, és kapott nurofen szirupot, de semmi kedvem megint egy adag antibiotikumhoz. Volt olyan, hogy csak egy semmiből jövő váratlan 3 napos láza volt...

Mit tegyek, menjünk el vizelet vizsgálatra ill vérvizsgálatra? Sztem nem engedi magát megszúrni, nagyon makacs a szurira.



2013. júl. 27. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Azt, hogy antibiotikumot kell kapni a gyerekednek, azt nem neked, hanem orvosnak kell eldönteni. És ha az orvos azt mondja, hogy a gyerekednek bakteriális fertőzése van, annak egy módja van, hogy kigyógyuljon belőle a gyerek és az pedig az antibiotikum. Akár akarod, akár nem. Különben a baktériumok ott maradnak és újra-meg újra kiújul a betegség, plusz szövődmények léphetnek fel.


2. Sima, vírusos fertőzésre viszont nem adnak antibiotikumot, mivel arra nem is lehet. Vírusra nincsen gyógyszer. Azt a szervezet maga győzi le, olyankor tünetenyhítő gyógyszereket adnak csak.


Amúgy sokat jelent, ilyen beteg gyerek esetében, ha egy betegség után nem egyből visszamegy a közösségbe, hanem ezerrel immunerősítés kezdődik vitaminokkal és még otthon marad egy darabig, erősödik, hogy ellenállóbbá váljon a betegségek ellen. De ha egy gyerek, aki éppen hogy meggyógyult és egyből gyenge immunrendszerrel visszamegy a közösségbe, ott ez végig így fog lenni.

Mert gyenge a szervezete.

Ezért nem kell vérvizsgálat. Gyenge immunrendszer, amit erősíteni kell.

2013. júl. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ennyi :) Az 1. válaszoló gyönyörűen leírt mindent!
2013. júl. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nehogy azt hidd, h én döntöttem el mikor kell beadni, az orvosok, mert szinte mindig más volt ügyeleten rám bízták a döntést, ha pár nap múlva sem javul adjam be, és képzeld mondták, h valószínűleg vírus. Ha sokszor az orvos is tanácstalan akkor mi legyek én. Megvolt az immunrendszer erősítése, de nekem is dolgoznom kell mennem és a nagyszülőknél sen lakhat.

Mivel tudnám erősíteni az immunrendszerét?

2013. júl. 27. 13:39
 4/8 anonim ***** válasza:

De hát ez nem így működik. Ha ügyeletre viszed a gyereket, akkor utána az első munkanap el kell vinned a gyerekorvoshoz. Ő pedig meg tudja mondani, hogy kell-e az antibiotikum vagy sem. Illetve megmondják azt, hogy milyen esetben kezd el adni. Pl. ha 3 napnál tovább tartó láza van, ha sárgás-zöldes mondjuk az orrváladék. Mert ezek bakteriális fertőzésre utalnak. És ilyenkor indokolt az antibiotikum.

Én minden évben a fiamnak szeptemberben elkezdem adni a Cebion Multivitamint, nálunk ez bevált, ez meg tavaszig folyamatosan. Hetente egyszer probiotikumot is lehet ez mellé adni, ami szintén immunerősödést fejt ki.

És ha nem lehet megoldani, hogy még betegség után maradjon kicsit otthon, hogy erősödjön, akkor pedig sajnos ez lesz végig. És majd mikor talán iskolás lesz, akkor megerősödik egyébként is az immunrendszere és nem lesz annyira beteges.

2013. júl. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is így volt, még át nem vittem egy másik gyerek orvoshoz.

Állandó láz, semmi más!

A doktornő a lelkünkre kötötte, hogy mindig legyen otthon Nurofen szuszpenzió és nurofen kúp, cebion cseppek orrcsepp, mert ha hétvégén kezdődik a láz, vagy a betegség, akkor tudjak mihez nyúlni és nehogy ügyeletre rohanjak, mivel a gyerekek 70%-át FÉLRE KEZELIK! Csak akkor vigyem be az ügyeletre, hogyha nem megy le a láza. De azt követő első munkanapon vigyem hozzá.

A lányomnak, multivitaminokat és immunrendszer erősítőt írt fel neki, azóta egy évben 1-szer vagy max 2 szer van egy kisebb nátha, de semmi több.

De ha a gyerekorvos nem lát semmi eltérőt akkor nem kell a vér és a vizelet vizsgálat.

DE a helyedbe nem rohangálnék az ügyeletre ha lemegy a láza, mert csak jobban ártanék neki.

2013. júl. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az antibiotikumok kiölik a hasznos bélbacikat és így legyenítik az immunrendszert, ezért szükséges a probiotikumok fogyasztása különösen ilyenkor.A jobb elszaporodásukhoz meg prebiotikumok fogyasztása is fontos.A kislányod immunrendszerét kell megerősíteni, megelőzve ezzel a problémákat.Ehhez gyógynövény és természetes alapú, minőségi termékeket érdemes fogyasztatni vele.Az árakat mindig hatóanyagra vetítve érdemes összehasonlítani és nagyon sokszor kiderül, hogy az olcsó sokkal drágább, a hatásról nem is beszélve.Jobbulást!
2013. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Elkezdtem kicsit felbikázni, mondjuk már hónapok óta tömöm gyümölccsel, zöldséggel. Adok mától Cebion multit, mézet propolisszal. Veszek pro- és prebiotikumos készítményt heti egyszer adok neki.

Nem akartam felülbírálni soha az orvos véleményét, mondjuk nálunk nincs gyerekorvosi hétvégi ügyelet (katasztrófa) amire a gyerekorvoshoz viszem jobban van persze. Sajnos többször nem is akartam neki beadni, de amikor nagyon náthás volt és nagyon lázas akkor beadtam, pedig vírusról beszéltek és tudom h akkor még árthat is.

Lehet orvosit kéne végezni, h az ember (gyereke) túlélje a gyerekkort.

Most hűtőfürdőzni kellett, kapott lázcsillapítót kétszer. Se nátha se köhögés, hasmenés se.

Remélem jobban lesz holnap!

2013. júl. 27. 22:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismerősöm anyukája gyermekorvos, é amikor panaszkodtam neki, hogy sztem a gyerekorvos csak tippelget, vírus vagy baci okozza a bajt, azt mondta, hogy gyakorlatilag minden gyerekorvos csak tippelget :-(((

Biztosat csak tenyésztéssel lehet tudni, az meg nem 2 perc alatt van meg, általában napok alatt, ami ha nagy a baj, elég késő az antibiotikum elkezdéséhez. A miénk sokszor azt mondja, vírus, aztán ha visszaviszem 3 nap múlva még rosszabbul, akkor baktérium és antibiotikum. Pedig infektológus szakorvos, pont ilyenekre specializálódva :-((

2013. dec. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!