Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Képességfelmérőt szeretnék...

Képességfelmérőt szeretnék csináltatni 1,5 évesemnek. Hol tudnék?

Figyelt kérdés

Sajnos nem igazán van védőnőnk, aki segítene. A 1,5 év alatt 4 is volt nekünk, nyugdíjazás miatt. Folyton átmenetit kaptunk, akiket max.1-2- szer láttunk néhány percre. Nem igazán érdekelte őket semmi, csak a haladjunk, mert a körzetük mellett kaptak meg minket. A mostani nagyon kedves, csak sajnos nem sokra megyek vele, mivel 21 éves, és semmire nem tud válaszolni. Lelkiismeretesen jön, de még soha nem tudott válaszolni egy kérdésemre sem. A doktornőnk sem igazán odafigyelő. Pl. nekünk a kiskönyvünk nincs is vezetve.

Marad tehát a net, ami egyrészt sok időt is elvesz, ha pl. keresgélek vmilyen témában, másrészt sokszor megijedek az ott olvasottaktól.

Sokan biztosan megvetnek ezért, de szeretnék biztos lenni abban, hogy jó irányban haladnak a dolgok. Első babám, és bizonytalan vagyok.

Eddig csak a GEKKO nevűt találtam, de rengeteg rosszat olvastam róluk és a szakmaiatlanságukról, úgyhogy ezen kívül lenne- e vhol máshol?


2013. júl. 25. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de miért akarsz egy 1,5 évesnek képességfelmérőt? Van valami konkrét oka, célja? Nekem - mint szintén szülőnek - valószínűleg csak akkor jutna eszembe ilyesmi, ha úgy érezném, hogy valami nem stimmel a gyerekemmel. Képességfelmérőről, amit én eddig hallottam, 7-8 éveseknél szoktak komolyabban végezni. (céllal).
2013. júl. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2013. júl. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Van egy pár dolog. Ami lehet, hogy teljesen normális, átlagos, de én nem szeretnék az a fajta szülő lenni, aki majd utólag bosszankodik, hogy miért nem léptem már előbb.

Pl.: Nem figyel a nevére. Soha. Hall, mert ha pl. beteszem a kedvenc meséjét, azonnal jön, de ha én szólok neki, nem. Lehet, hogy csak elfoglalt, vagy nem akar, de én ezt honnan tudhatnám.

2013. júl. 25. 00:21
 4/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Értem. Ezért is kérdeztem. :)

Ha a védőnők nem tudnak ebben partnerek lenni, akkor a gyerekorvosotokkal nem lehet erről beszélni? A miénkkel minden "aggasztó", vagy "vélt aggasztó" dolgot apróra meg tudtam mindig beszélni. Egy próbát megér.

2013. júl. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy valószínűleg nem vagyok elég határozott a kérdésben, de már többször mondtam neki, és csak legyint.

Amúgy is az a tapasztalatom sajnos, hogy ha igazi törődést, odafigyelést szeretnél, magánúton kell megoldani az aktuális feladatot.

2013. júl. 25. 00:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát ebben az esetben megértelek, én is ideges lennék.


Amit tehetesz, hogy egyszerüen elmész egy másik gyerekorvoshoz aki megnézi. A védönönek ebben nagyon nem is kell otthon lennie.


1,5 évesen azért már kellene a nevére hallgatni legalább néha(mert ugye dackorszak is lehet). Habár a követelmény a 2 éves státuszvizsgálaton. Ès ha kérde a labdát, könyvet stb...? Azt megérti?

2013. júl. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Gyanítom, hogy dacol, mert elég öntörvényű baba. Szólok neki, még a füle botját sem mozgatja. Lehet, hogy rosszkor szólok, mikor éppen csinál vmit, de nem tudok máskor, mivel mindig el van foglalva vmivel. Szólok hozzá újra és újra, megkocogtatom a hátát, stb., de semmi. Időnként a 15. szólásnál visszavakkant egyet, mintha azt mondaná, hagyjál már.

Nem igen bírja a kötöttségeket, a tiltást, nagy hisztiket vág le miatta. Földre veti magát, és ott ordít. Pelusozni sem egyszerű, csak ha benyomok egy mesét, az köti le és így tudok haladni.

És szavakat még nem mond. Egész nap dumál a saját nyelvén, de se anya, se papa, se semmi. A cica cííííí.

Ezek az aggasztó dolgok nagyjából. Amúgy nagyon ügyes, érdeklődő baba, mindent nagyon korán kezdett, kivéve járni. 3 hónaposan átfordult, 4 hónaposan felült, 5 hónaposan felállt. Mindenki azt mondta, hamar el fog indulni, de nem így lett. Sokáig mászott, 15 hónapos elmúlt, mikor menni kezdett. Bár lehet, hogy én rontottam el ezt a dolgot, mert addig csak puhatalpú Liliputi cipője volt (azt olvastam az kell, míg nem megy), és amikor végre kapott egy bokafogósat, aznap elindult. Már 8 hónaposan kirakta a Montessori tornyát. Imádja nézegetni a mesekönyveket, és elmesélni, hogy mi történik rajtuk. Jó ideje szépen rakja az építőkockákat, jó pár hete a duplot is ügyesen. A formabedobó már le sem köti, fél kézzel is belepakol, és azonnal megunja.

Szóval ilyesmi. Úgy érzem vannak dolgok, amiben ügyesebb mint a körülöttünk lévők, de vannak, amik miatt aggódom.

Én értem, hogy lehet, hogy felesleges, de mégis így nyugodnék meg teljesen. Tehát esetleg vmi ötlet, hogy hova vigyem?

2013. júl. 25. 09:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb, ha gyerekorvost váltasz.


Off? véleményem (hátha megnyugtatásul):

A járással és beszéddel nincs a leírásod alapján gondja. Önállóan elindulni 18 hós koráig, beszélnie (és nappalra szobatisztának lennie) 3 éves koráig "illik". Ezen belül babánként hatalmas eltérések lehetnek, ami még mind normálisnak számít.


Az enyém 9 hósan indult el bútorok mentén, de csak 16 hósan egyedül, amikor kapott egy triciklit és tolni akarta, de addig a kezét sem foghattam, utálta és mindenhová négykézláb ment. Gyógytornász látta, csak gratulált, hogy milyen szép lesz a tartása meg okos lesz, ha sokat mászik. Így is van :)

Beszélni meg csak 2 évesen kezdett - ám rögtön mondatokban - addig szinte csak mutogatott, de mindent megértett.

Viszont a finommotoros mozgása - pl. formabedobó, rajzolás, építés, sőt a számítógép egerének kezelése - nagyon korán megindult neki is és most is nagyon ügyes maradt ezekben a tevékenységekben.


A legtöbb gyerek utálja ebben a korban a pelenkázást, mert kötöttségnek éli meg és anyuka vagy birkózik vele, vagy mesét rak be vagy kergeti. Én az enyémet állva vagy "röptében" pelenkáztam, miközben ő pakolt...


A "süketsége" csak dacból adódóan szelektívnek tűnik így látatlanban (más családtagra, barátra, nagyobb gyerekre sem figyel?), ha aggódsz, kérj egy beutalót hallásvizsgálatra.

2013. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

mi sok mindenen túl vagyunk és azt kell, hogy mondjam, 1,5 évessel nem csak az orvos nem "törődik", hanem senki.

ugyanis ilyenkor még ha gond van sem lehet tudni, hisz itt van az a határ, hogy kell-e a nevére hallgatnia, meg kell-e értenie amit mondasz neki, szót kell-e fogadnia.

szóval minden válasz megállja ennyi idősen a helyét.

2 évesen már más a helyzet.

én azt mondom, hogy 1,5 évesen a gekkor az egyetlen, ahova úgy tudsz menni, hogy nincs probléma, egyszerűen csak tudni szeretnéd a dolgokat.

a gond viszont ott van, hogy ők nem a felmérésekből élnek, hanem a fejlesztésekből, így biztosra mondhatom, hogy gondot fognak találni :) na nem nagyot, csak egy picikét, amit pár hónap tornával helyre hoznak :D


másik a gézengúz, ez azért jó, mert a honlapjukon részletesen leírja, hogy mikor jelentkezhetsz. van egy hosszú lista fél évekre bontva. ezt olvasd el, és ha találsz benne olyat ami nálatok megvan, akkor jelentkezhetsz.

ha viszont vársz még fél évet és nem változik a helyzet (nem hallgat a nevére, nem kezd el beszélni, stb) akkor meg jelentkezhetsz a korai fejlesztőbe.


én azt mondom, hogy ha tényleg csak tudni szeretnéd, hogy oké minden, akkor a gekkoba vidd. egyrészt az alapítványok nagyon tele vannak valóban sérült gyerekekkel, és nálatok szó sincs ilyenről, hosszú is a várólista, 2-3 hónap minimum és mástól vennéd el a helyet, olyantól akinek az a pár nap is fontos lehet.

a gekkoban kapsz egy viszonylag korrekt véleményt, amiből ugye egy kicsit le kell vonni, és ha fél év-év múlva valóban problémát érzel, akkor jelentkezhetsz alapítványhoz :)

2013. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Valójában nem érzem azt, hogy komolyabb gondja lenne, inkább tényleg azt, hogy nagyon akaratos. De olyan szinten, hogy kezdek szülői mivoltomban csődöt mondani. Pedig az élet egyéb területein határozott vagyok, de tényleg nem tudom mit kéne tennem. BÁR
2013. júl. 25. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!