Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek 1,5 éves nagyon...

Mit tegyek 1,5 éves nagyon akaratos és hisztis kisfiammal?

Figyelt kérdés
Rengeteget foglalkozom a kisfiammal, mégis úgy érzem ahogy nő egyre rosszabb lesz a kapcsolatunk. Lassan már semmiben nem fogad szót és nem is tudok hatni rá. Nem akarja, hogy tisztába tegyem, nem akar vetkőzni, öltözni, enni... mindenért a hisztizik. Próbálok türelmes lenni, de egyre nehezebben megy. Hiába próbálok szép szóval, vagy néha már felemelt hangon hatni rá, semmi hatása nincs. Volt úgy hogy rácsaptam kicsit a fenekére, mert tisztába tevés közben már szétrúgdalta a mellem és minden porcikájával ellenállt, de max. kinevetett, rosszabb esetben visszaütött. Nagyon elkeserít, hogy ilyen lett... és fogalmam nincs, hogy hogyan változtassak ezen. Lassan bölcsibe megy és félek, hogy ha ilyen marad, akkor ott is gondok lesznek! Imádom nagyon Őt, de valahogy ezen muszáj lesz változtatni.
2009. okt. 22. 10:10
 1/7 anonim válasza:
100%

Szia!


Az én kisfiam még csak öt hónapos,de dolgoztam kisgyerekekkel itthon és külföldön is,sőt óvodában is.Én azt tudom tanácsolni légy nagyon következetes.Ez a korszak ezzel jár ezt nem tudod megakadályozni,de már most tudod alakítani a dolgokat hogy a jó irányba haladjatok.Ha megrúg határozott hangon,de ne durván szólj rá hogy anyának ez fáj ezt nem szeretem és told el a lábát magadtól és mond határozottan a szemébe nézve hogy ezt nem szabad.(ezt addig ismételd amíg csak kell,lesz hogy el kell mondanod nagyon sokszor,persze közben öltözzetek,ne csak erről szóljon:))Az öltöztetést úgy tudod könnyebbé tenni ha elvonod a figyelmét,a pelenkázó fölé szerelt mobillal,különleges,érdekes játékkal amit csak akkor kap meg ha nem rugdos és persze sietni kell:),te jobb ha már kész vagy hogy ne kelljen sokat várni pl.séta elött .Így is küzdelem lesz,de ne hagyd magad.Az evést is teheted érdekessé(az ételek tálalásával,de inkább a közös evés segít.Ha bekerül bölcsibe,csak jobb lesz,ne aggódj,ott a gyerekek egymástól rengeteget tanulnak,versengenek és napról napra jobban szocializálódnak.Ezek természetes fejlődési fázisok,nem a te hibádból ilyen,nem te neveled rosszul,még csak most kell elkezdeni nevelni.Attól még jobban fog szeretni,ha tudja hol a határ.Sok erőt,tudom milyen elkeserítőek tudnak lenni ezek a helyzetek,de ahogy nő annál könnyebben megérti mit is vársz el tőle.Minden rendben lesz!

Remélem tudtam segíteni! Szia

2009. okt. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy nem tudok segíteni, csak azt szeretném kérdezni, hogy mióta ilyen a fiad? Az én 10 hónapos fiam is nagyon hasonló és nagyon elkeseredett és csalódott vagyok már most, hogy milyen kisfiú lesz így belőlle. Iszonyú durva, hisztérikus, akaratos. Szerintem sajnos ez genetika és attól félek, hogy az idő múlásával csak rosszabb lesz.
2009. okt. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem gondolnám, hogy genetika, az első válaszoló tökéletesen válaszolt. Az én fiam 22 hónapos, most kezd ez az időszakunk -amit a kérdező leírt- lassan lassan mérséklődni, múlni. Türelem, következetseeség, még ha hónapokig úgy is látszik, hogy semmi értelme - egyszer csak szépen lassan elmaradnak a rugdosások és a többi. Kitartás!
2009. okt. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Detto 18hós fiú...elterelő hadművelet pelenkázás közben a popsikrém kupak tekergetés most,az öltözködés már nem cirkusz mert kezdi megérteni, hogy más ruhában vagyunk éjjel mint nappal de tényleg annyiszor elmagyaráztam hogy "levesszük a pizsit mert felöltözünk stb.hogy kezdi kapisgálni...de pont ma mentünk el itthonról és ugye kabát sapka stb.hááát ment a balhé de azt hiszem eljutunk lassan oda hogy megérti a dolgot mit és miért teszünk ,de türelem az kell...szóval kitartás!!!Én mélyen együtt érzek veled:-))
2009. okt. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is van egy ilyen kölök itthon. Én csak nevetek már. Túl vagyok a düh időszakomon emiatt. Ez van. Nekem a nagy egy átszelleműlt buddha, a kicsi, meg tiszta fent leírtak. A kezelése egyszerű. Határozottnak kell lenni és nem kell sajnálni amikor el akarsz érni valamit. Én is cuki akartam mindig is lenni a fiammal, de nem lehet. Következetesség! A szemébe kell mondani,NEM, EZT NEM SZABAD. Ezt szabad helyette. Nekem bevált és nem csinálok ügyet belőle, azóta nincs is kihegyezetten nagy hiszti. Amikor meg kinevetem már a hiszije miatt ő is nevetni kezd, onnan lehet tudni, hogy műsor. Szóval nyugi, majd elmúlik, de a rugdosást, visszaütést TILOS megengedni.Én bizony visszaadom, aztán mérgesen nézek és tudja, hogy nekem fájt és még ő puszil meg. Szóval ritka az ilyen, de tudnia kell, mikor okoz fájdalmat.
2009. okt. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyébként 1 éves kora körül kezdett "ilyen" lenni, előtte kezelhetőbb volt, bár az akaratát mindig határozottan kifejezte addig is!
2009. okt. 23. 17:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a fiam, épp már gyújtanék rá /4 év kihagyás után/de nem teszem. Nem tudom mit tegyek vele amikor üvölt...bömből és jön utánam..tegyem be a szobájába? Ha elmondom neki, ogy nem szabad akkor hiszti-iszti hátán de úgy, ogy fulladozik a saját taknyától..Nem merem mellé kistesót vállalni, mert a hasonló lessz akkor foglaltatok helyet a hárs utcában...Pedig imádom, és valószínüleg ez a baj...talán kényeztetés miatt ilyen vagy genetika..nem tudom..Te mit csinálsz amikor üvölt?
2009. okt. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!