Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyajegy körüli kifehéredés,...

Anyajegy körüli kifehéredés, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
A 7 éves kisfiam hátán egy anyajegy körül szabájos kerek fehér folt van. Rákerestem a neten, vitiligo nevű betegségre találtam ami nem gyógyítható (pigmenthiányos autoimmun betegség).Nagyon félek, hogy ez az lehet. Vagy gomba is okozhat ilyen elváltozást? Természetesen elmegyünk bőrgyógyászhoz, csak sajnos az még 2 hét. Nagyon aggódom!!!

2013. júl. 23. 22:19
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Hát ezt bizony,biztosra csak egy bőrgyógyász fogja tudni megmondani. Én annyit tudok, hogy nekem is úgy kezdődött(12 évesen), hogy az anyajegyem körül kifehéredett..és sok ideig ez stagnált is..aztán kezdett anyajegytől függetlenül is megjelenni. Úgyh saját tapasztalatból én azt tudom mondani, hogy lehet..de azt is tudom, hogy lehet hogy csak vmi "ártalmatlan" gomba. Az első bőrgyógyászom nem tudta , hogy ez vitiligo, azt mondta, h biztos vmi gomba, és adott rá vmi krémet..persze hiába...és ez egy jónevű, magándoki mondta..fura, h még nem látott ilyet..Úgyh végül a kórházba tudták megmondani..kb. 1 msp alatt vágta rá a doki..Úgyh ha most azt is mondanák h gomba, de nem múlna, érdemes után járni több helyen.

De addig is nyugodj meg, és reméljük, hogy nem az ! Elvileg 20 év felett szokott a vitiligo jelentkezni..úgyh ilyen szempontból talán lehetne reménykedni, h nem az..bár ugye nekem is 12 évesen jött ki, és sajna egyre több, és fiatalabb vitiligóst látni..

2013. júl. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!