Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi időt töltesz közösen...

Mennyi időt töltesz közösen együtt játszva egy másfélévessel?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy nem játszom-e vele keveset.
2009. okt. 20. 16:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Én naponta 2-3szor fél órát foglalkozom vele: vagy könyvet lapozgatunk és beszélünk a képekről, vagy kockázunk, vagy babázunk, vagy tornázunk, vagy táncolunk, vagy mondókázunk... Változó hogy mennyi időt egyébként, a fenti csak egy átlag. Kétszer biztosan leülünk minimum félórára, reggel vagy délelőtt és délután vagy este. Amikor udvaron vagyunk, hagyom, hogy játszon a többi gyerekkel, néha beszállunk mi anyukák is.

A többi időben is együtt vagyunk, de én főzök közben (egy légtér a konyha nappali) és olyankor ő játszik magának. Amikor kevesebb dolgom van, többet szórakoztatom :) Este apa is bütyköl a gyerekkel :)

2009. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia, az én lányom egy éves, egész jól eljátszik magában - építőkockákat rakosgat ide-oda, műanyag állatokkal játszik. labdát gurít, és kacagva utánaszalad. Én is néha úgy érzem, kevés a közös játék, noha szinte végig mellette vagyok, ha egyedül elvan, akkor is. Én nem tudom fél órára lekötni, max.5-10 percre egyszerre. Ilyenkor kiskönyvet nézegetünk (kedvenc: állatok hangja), egy-egy mondóka (többre nincs türelme), formákat pakoljuk a vödörbe, testrészeket tanulunk. Szoktam vele táncolni én is, de ez is csak 5-10 perc. Kisautót is szoktunk házikóba tologatni. Amikor még nem mászott, imádta a meséket hallgatni, tágra nyílt szemmel nézett és utána végigkacagta, sikongatta a mesét. Most nem tudom lekötni mesével sajnos... Hangosan mesélek, míg ő játszik, de az az érzésem, magamnak mondom.


Én is szeretnék vele többet közösen játszani. Remélem, ha nagyobb lesz, jobban tud koncentrálni és növelni tudom az időt.

2009. okt. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos én is úgy érzem keveset foglalakozom a lányommal 2 éves lesz. Szerencsére ő is szépen eljátszik. De azért délelőtt és délután is foglalkozok vele, de az időt nem tudom.

Könyveket szeret nézegetni, akár egyedül is, de jobban szeret társaságban :) "olvas" hangosan :D viszont nekem nem engedi hogy a mondókás könyvből mondókázzak. Becsapja a könyvet és hoz másikat amiben nincs vers.

Régebben olvastam neki mesét is főleg esténként, azt szerette, szépen elaludt,de már azt sem szereti. Ezt nem is értem igazán. Labdázgatunk is, de most a fő program neki hogy minden délután sétálunk. eddig ez sem izgatta annyira a dög melegben. Most szereti hogy hűvösebb van.

Azt szokták mondani, hogy az számit milyen értékesen töltitek el az időt egymással.

2009. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!