Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Szerintetek lenne rá...

Anyukák! Szerintetek lenne rá igény?

Figyelt kérdés

Egy 11 ezres lakosú városban élünk!Nincs semmi olyan hely ahova kisgyerekkel el lehet menni mikor rosz idő van,esik az eső vagy tél van!Van könyvtrá,müvház de egyikben sincs pici gyerekeknek való foglalkozás vagy hely!Csak ilyen olvasó szakkör meg kézműves szakkör de oda 1-2-3 évessel még nem mehetsz!Hetente 1x van egy babatorna de az is úgy hogy több Anyuka összefogott és a közeli nagyobb városból(30 km) jár ki egy szakképzett csaj tartani de az is csak 1 óra!

Szóval egy játszóházon gondolkodom!

Lenne benne légvár ami csak 5-6 személyes,lenne benne egy nagy hálós trambulin,csúzda meg sok-sok játék!Tehát végül is nem egy olyan "igazi" nagy játszóház lenne mint pl a Kökiben tudjátok ahol azok a labirintusok vannak de ide ebbe a kis városba épp elég lenne már csak azért is mert itt azért túl sok pénzt sem kérhetsz el óránként!Mondjuk pl 6-800 ft/óra!

Szerintetek jó ötlet??Én biztos elhordanám a gyerekem mert télen vagy esős hideg időben semmi programot nem lehet itt csinálni és sztem ez sok Anyukának okoz fejtörést!

Igazából azt sem tudom,hogy kezdjek neki??Mi kell ehhez?Milyen cégforma?Milyen végzettség??Milyen engedélyek??Mennyi pénz??Mekkora hely,hol??Stb



Szerintetek??


2013. júl. 11. 21:24
 1/7 Kerria ***** válasza:
Először piackutatást végeznék a helyedben, hogy az említett város, ahol élsz, és ahol vannak a kismamák, anyukák, van-e erre fordítható pénzösszegük. Én egy 9ezres községben élek, az ingyenes babakluba is alig járnak el az emberek, pedig a szervező próbál változatos programokkal szolgálni...
2013. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Piackutatás?!Hogyan??Álljak ki a városba és kérdezősködjek kisgyerekes Anyukáktól hogy lenne-e rá igény??Van-e pénzük rá??

2013. júl. 11. 21:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem akarom elvenni a kedved de ez nehéz dió!Ennek az üzemeltetése nem kis pénz meg ez a berendezés amit elmondtál az sem!És az engedélyek hogy amit felépítettél nem balesetveszélyes stb nem egyszerű.Lehet bérelni de méreg drága.Ha megveszed akkor ami nem családi hanem vállalkozói légvár az kb 500000 ft től kezdődik.És az még csak egy ugráló.Hogy mennyi áramot fogyaszt ki tudja.Mikor térül meg az ára.Itt egy link a légvárakról.

[link]

2013. júl. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem családi hanem vállalkozói légvár??


Nemtudtam hogy ilyen van külön-külön is!

Mondjuk egy ilyenre gondoltam:

[link]


Egy ilyet miért nem tehetek be?És erre kérni megfelelő engedélyt hogy balesetbiztos??Ezeket csak akkor kell áramra csatlakoztatni mikor effektíve kell,ha nincs be egy gyerek le lehet állítani!Állítólag fél perc alatt felfújja tehát nem sok időt vesz igénybe a felállítása!Mikor nem kell nem fogyszt!

2013. júl. 12. 09:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell túlzásokba esni, ha nem olyan nagy játszóházat szeretnél, mint amit írtál is. Csak hát igen. A helységet bérelni, ha nincs saját, a játékokat belevenni stb. Illetve ha nem olyan nagy játszóház, szerintem sok a 6-800 ft/óra.


Balatonfüreden voltunk egy étteremben, és annak volt egy ilyesmi játszószobája, mint amit te is elképszelsz: ilyen kicsi, de légvár volt bent, csúszda labdafürdővel, sátor, babakocsik, rajzoló tábla és volt egy külön nyíló mosdó helység kicsiknek, mint a bölcsiben és pelenkázó rész. Nagyon szimpi volt nekem, hogy egy étterem ilyet is csinált, mert pl. egy nagyobb gyerkőcöt 3-4 évest már úgy is be lehet engedni, hogy mi meg kint eszünk....


Szóval ha állandó bevételt szeretnél belőle, én azt gondolom, hogy akkor meg kéne támogatni legalább heti két alkalommal valami babás-mamás foglalkozással, amit szintén ott lehet tartani. És igen. A biztonságra nagyon kell figyelni, mert ha történik valami baleset, jórészt te leszel a hibás...

De hajrá ha van rávalótok! Én díjaznám!

2013. júl. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na igen pont ilyenre gondoltam mint amit te Utolsó írsz!nem nagy,semmi túl extra,ebbe a kisvárosba nem is kell!Ja igen és én is pont erre gondoltam hogy lehetne hetente 1-2x szervezni programokat pl:van lufijatogató bohóc ismerősöm vagy egy nagyon aranyos nyugdíjazott de ereje teljében lévő óvóbácsi aki aki tarthatna mondókázós-éneklős-játszós foglalkozásokat,vagy lehetnébek szülinapi zsúrok-ha sikerülne olyan helyet találnom ami alkalmas rá-akkor akár grillpartyval v. bográcsozással összekötni vagy babatornát áthoznám ide(most a helyi fitnessz teremben van mert csak ott volt hely egyedül a városban)stb stb persze ezeket előre meghírdetni a helyi újságban!Én biztos hogy heti 1-2x elvinném a gyerekeim ilyen helyre de lehet tényleg a mai világban ez sem menne!
2013. júl. 12. 21:01
 7/7 Kerria ***** válasza:
Piackutatás alatt nagy segítségedre lehet a helyi védőnői szolgálat. Ők képben vannak ilyesmivel, hogy megengedhetnék-e maguknak az Anyukák, vagy mennyire nyitottak egy ilyenre a lakosok...
2013. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!