Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megtudná mondani valaki h...

Megtudná mondani valaki h mikortol ajánlott sőt kötelező beiratni a gyerekket az oviba? Az én fiaim májusban lesznek 3 évesek rá ér jövőben beiratnom ökket az oviba?

Figyelt kérdés
2009. okt. 16. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden év áprilisa környékén van a beíratás. Azok nyernek felvételt akik az adott év december 31. ig betöltik a 3 évet.Tehát ha te 2010 áprilisában beíratod őket akkor 2010 szeptembertől mehetnek oviba (persze ha szobatiszták).

Csak a nagycsoport kötelező, addig nem muszáj beadnod őket.

2009. okt. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönőm a választ! én egyébként szeretném ha 3 évesen mennének oviba mert már most látom h igénylik a társaságot jobban érzik magukkat gyerekekk közt,csak azt nem tudom h ha ithon vagyok velük nem dolgozok akkor is fel veszik jövőbe az oviba ökket és ha lehet egyűt?nem válaszák szét ökket? (amugy meg már szobatiszták 2 éves koruk ota)
2009. okt. 16. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha kéred nem választják szét őket. Vagyis nem választhatják szét. Az ovinak semmi köze ahhoz hogy dolgozol- e vagy sem. Fél napra kötelesek bevenni. Ha túl nagy a jelentkezés akkor szokták kérni hogy aki otthon van az ha lehet vigye el ebéd után. De mondom nem kötelezhetnek rá. azért mert otthon vagy még dolgozhatsz. Akár otthon végezhetőt vagy akár vállalkozást is vezethetsz otthonról stb.

Áprilisban beíratod és szeptemberben viheted őket.

Előző voltam.

2009. okt. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk aki május 31-ig betölti a 2 évet,áprilisban be kell íratni.Mi most 19 hónaposak vagyunk és áprilisban íratom. A következő év márciusában 3 éves és kezdi az ovit, nem szeptemberben. Akkor már 3 és fél éves.

Jövő szeptemberben 2 és fél évesen is elkezdheti, ha vissza megyek dolgozni. Kötelesek bevenni, de 3 évesen munkahely független. Nálunk ez van.

2009. okt. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd meg az adott városban ahol laksz mikor van az óvodai beíratás. Ált márc áprilisban van. Aztán írasd be az általad kiválasztott oviba.

Azok a gyerekek mehetnek adott év szeptemberétől oviba akik addig betöltik a 3 évet. Az ovi jelenleg 5 éves kortól kötelező.

De tervezik ,hogy 4-től legyen.

2009. okt. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is májusban lesz 3 éves. Mi már tavaly beirattuk, de csak 2010 szept-től mehet. Én is szeretem volna már májustól, de azt mondták, hogy mire beszokna már kezdődne a nyári szünet és a helyettesítés. Szóval mire megszokna egy óvónénit, addigra jönne egy másik. Ezért ajánlották, hogy szeptemberben kezdjünk. De azt is mondták, hogy ha dolgoznék, akkor persze felvennék hamarabb, hiszen kötelesek felvenni a betöltött 3 éves kor után. Amúgy nem vagy lekésve, figyeld az oviban a kiírást, esetleg kérdezd meg telefonon, de kb áprilisban kezdődik a beiratkozás.
2009. okt. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!