Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jobb kezes szülő hogy segít...

Jobb kezes szülő hogy segít írni, rajzolni tanuló bal kezes gyerekének?

Figyelt kérdés
2009. okt. 14. 15:41
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Simán. Nem kell ezzel törődni! Miben zavar téged ez?
2009. okt. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A betűk formázása független attól, hogy valaki jobb vagy bal kezes. A betűket mindig ugyanazon szabály szerint kell írni.

A ceruzafogásban úgy lehet segíteni, hogy a szülő is bal kézzel fogja (a jobb kezes fogás tükörképe alapján) a ceruzát, ezt utánozza a gyerek is.

2009. okt. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobb kézzel mefogod a bal kezét úgy, hogy a te kezed egy fordított c-be görbüljön, vagyis lássátok a ceruza végét, hogy merre kanyarodik. De egyszerűbb ha elösször megtanítod, hogy kövesen egyszerű de nagy formák vonalait azzal megtanulj a helyes fogást és te szemből tudsz vele dolgozni.
2009. okt. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocs az offért de mikor derült ki hogy balkezes?Az én fiam 18hós és mindent balkézzel csinál (evés,festés,rajzolás,ami le esik azért is balkézzel nyúl ez akkor már azt jelentheti hogy ő is balkezes lesz?....
2009. okt. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs,én is OFF-os leszek,az utolsónak írom,h állítólag 3 éves kor körül.Az én picim is 18 hós,és a kezdetektől mindent ballal csinál(csak azzal nyúl,azzal integet,azzal eszik)ezért kérdeztem meg a dokinkat.
2009. okt. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A két utolsóhoz írok először. Az én fiam is már 10 hónapos kora óta mindent bal kézzel csinált. Ha kanalat adtunk a jobb kezébe mindjárt át tette a balba. Bal kezes is maradt.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem nehezen. Azért mert mivel te jobbkezes vagy, nem esik neked kézre bal kézzel megfogni a ceruzát úgy hogy ő is fogja az ő kezével és jobb kézzel meg hiába is próbálod. Szóval én sokat küszködtem ezzel és csak úgy tudtam neki segíteni hogy ő másolta amit én írok. Próbáltam megfogni a kezét de nem sikerült sosem rendesen. Most már negyedikes és azért így is megtanultunk írni.

2009. okt. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Ha nálunk ilyen helyzet alakulna ki valószínűleg nem esnék kétségbe mert 2 kezes vagyok! :):):)

Fiam 3,5 éves és kb 1,5 éves koráig mindkét kezét ügyesen használta.azóta csak jobbos.

Most várjuk a második babát,és ha ő esetleg bal kezes lenne,én tudnék neki segíteni.Ha nem tudnék ballal írni,akkor megtanulnék.

Húgom is bal kezes,és anyukája is 2 kezes,szóval szerintem ezzel nem szabad ,hogy gond legyen.

2009. okt. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocs,hogy csak most írok,de rossz volt a netünk.Mind 2 részről van balos és suta is a családokban.Én már 2 hós korától figyelem,hogy mindenért bal kézzel nyúl,evőeszköz,ceruza... is a bal kezében köt ki,a labdát is bal lábbal rúgja.Most csináltunk neki 1 kis rajzoló részt a szobában,mert már próbál alkotni és eszembe jutott mi lesz vele oviban,iskolában ha segíteni kell majd neki írni,rajzolni.Én a bal kezem nagyon bénának érzem ilyen dolgokhoz.
2009. okt. 19. 21:52
 9/9 A kérdező kommentje:
22 hós.
2009. okt. 19. 21:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!