Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem hagyják a gyereket...

Miért nem hagyják a gyereket felfedezni?

Figyelt kérdés
Velem van a baj? Én vagyok túl engedékeny? Nekem ugyan még kicsi a babám, de én hagyom, hogy olyan dolgokat megfogjon, tapintson, érezzen, megismerjen, amiket látom, hogy mások nem hagynak. Egy példa: barkácsáruházban megtapinthatja a térelválasztó függöny gyöngyeit, míg más gyereket a szemem láttára toltak el, NEM SZABAD felkiáltással. A gyerekem (még a mindent a szájába vesz korszakban van) megfoghat mindent, megtapinthat, de amikor úgy érzem, akkor elveszem. Más anyukák meg sem engedik fogni uazt a tárgyat. Vagy pl. - közös, rendben tartott - homokozóban ő felvehet "koszos" formát és vizsgálhatja kedvére, míg más anyuka a homokozóba sem viszi a gyereket, mert ott minden koszos... Én hagyom, hogy ha olyan dolog van amiről tudom, hogy nem üti meg nagyon, hogy lehúzzon valamit az asztalról. Tapasztalja meg, hogy amit lehúz az leesik. (természetesen nem vasaló, szóval ésszel). Ergo megadom neki az esélyt, h felfedezzen. Ezzel szemben azt látom, h körülöttem anyukák 100szor annyit tiltanak, mint amennyi az én elképzeléseim szerint normális lenne. Én vagyok túl engedékeny, vagy ők túl korlátozóak???? És ha igen, miért? Ja, ez nem egy "bezzeg én szuperanyu" kérdés akart lenni... remélem, értitek.
2009. okt. 14. 12:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Huh! Én mit mondjak? 17 hós lányom mindent felfedezet már amit kézbe vehetett. Érdekes, hogy megtanulta azért azt is hogy mit nem szabad, holott nem volt tiltás. Régebben játszhatott az üveggel, ezt rámolta ki a szekrényből. Egyet eltört mondtam neki több nincs mert veszélyes, azóta nem látom hogy érdeekelné a befőttes üveg. (annál inkább az ablak, és vitrinüveg) :)

Én csak azt nem engedem ami tényleg veszélyes és piszkos.

De ide jön ez is, hogy multkor mentünk bevásárolni a C&A-ba pont a boltba ébredt fel a gyerek. Csillógó ékszerek közt. Na mondom itt hiszti lesz, ha bekötve marad. Kivettem. Mint a megkergült, elkezdett bújócskázni a ruhák közt, néha jól megilyesztve engem, mejd kikötött az ékszereknél és úgy élvezte, hogy cseng bong, csillog villog. Aztán ahogy rájött, hogy hogy kell levenni őket, kérte a próbát, adogatta a kezembe. A sapoját ő maga vállasztotta ki.:)

Ám az idilinek vége szakadt, mert a biztonsági őr bepánikolt, hogy a lányom tönkreteszi a dolgokat. Kérdés már csak az, hogy olyan hülyének néztek, hogy nem vagyok tisztába a tönkretett holmik kifizetésével? Mindegy lányom felfedezte a vásárlás ízét.


én hagyom felfedezni, csak akkor szólok rá, ha tényleg nem akarom, hogy baja legyen neki vagy a tárgynak.

A korlátozás nem a gyerek védelmét szólgálja, hanem az anya kényelmét. Akkor még szigorúnak sem kell lenni. Mert valjuk be szóval nehezebb korodába tartani a gyereket.

2009. okt. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

"A korlátozás nem a gyerek védelmét szólgálja, hanem az anya kényelmét. Akkor még szigorúnak sem kell lenni. Mert valjuk be szóval nehezebb korodába tartani a gyereket."


gye??? én is ezt gyanítom... inkább kényelemről van szó.

2009. okt. 15. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!