Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az a kisgyerek aki allergiás...

Az a kisgyerek aki allergiás a szúnyogcsípésre, allergiás lehet a méhcsípésre is?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem törvény szerű, de igen nagy esélyt látok rá, hogy arra is allergiás. Mindig legyen nálatok kálcium.
2013. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy off, de miben jelenik meg az allergia szúnyogcsípésnél? Az már az ha gigantikus vörös puklivá nől a csípés, vagy az nem az?
2013. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

szerintem az már allergiás reakció, ha keményre dagad és vörös lesz. De nem vagyok allergológus, így nem tudom biztosra. Lehet, hogy az csak természetes reakció? Még az is lehet:)


amúgy ha allergiás lenne a méhcsípésre, akkor nem kálcium lenne nálunk, hanem epinefrin injekció.

2013. jún. 25. 19:26
 4/14 anonim ***** válasza:
Kisfiamat hétvégén megcsípte 4 helyen a szúnyog,mindegyik csípése iszonyat feldagadt,vörös lett és forró tapintatú.Ez akkor már allergiás reakció?Ma,azaz 4 nap elteltével még mindig piros és meleg neki ott a bőre,de már leapadt,sokszor bekentem neki Fenistil géllel.Méhe még soha nem csípte meg,de azt hiszem rákérdezek erre a dologra a bőrgyógyásznál.
2013. jún. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azért írtam a kálciumot mert még nem tudjátok, hogy allergiás e a méh csípésre, tehát még a doki sem írhatott fel megfelelő ampullát. Tehát marad a kálcium és a mentő.
2013. jún. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én egyik fiam allergiás a szúnyog csípésre. Ha megcsípi egy akkor 15-20 centis átmérőben feldagad az egész. Volt, hogy a szemét csípte meg, kinyitni nem bírta. Vörösen izzik és meleg, napokon keresztül. (4-8 napig)
2013. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

akkor ez allergia nálunk is.:S

ugyanilyen a kislányom arca, karja... el van szinte deformálódva kicsikém pofija:(


de hogy legyen okos az ember, amikor azt olvassa, hogy hiába vizsgálják meg a vérét a rovarcsípések antitestjére, az még nem jelent semmit ha negatív az eredmény...

rettegek hogy megszúrja egy méh:(

2013. jún. 25. 20:19
 8/14 anonim ***** válasza:
A lányomnál nem így van. A szúnyogra allergiás, de a méhre nem, ez tapasztalat. Nagyon megijedtem, amikor megcsípte, de nem lett baja, pedig biztos voltam benne, hogy lesz reakció.
2013. jún. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Személy szerint én a szúnyogra allergiás vagyok, de másra nem.
2013. jún. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy látszik az allergia a szúnyogra, hogy a csípés mellet sok sok apró gombostűfej nagyságú pötty jelenik meg. Pont tegnap voltunk bőrgyógyásznál, hogy mik azok. De maga a csípés is nagy, bár nem akkor mint előttem írták, Olyan 1-1,5centisek lesznek, vörösek és duzzadtak nagyon. Méh egyszer csípte meg, akkor viszont nem lett baj szerencsére, annyira sem látszódott mint a szúnyogé. Azonnal kapott utána kálciumot.
2013. jún. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!