Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák hogy bírják a gyermek...

Anyukák hogy bírják a gyermek "medig mehetek el" játékát?

Figyelt kérdés

17 hós a lányom. Most kezdi azt, hogy tesztel minket szülőket, hogy meddig mehet el. Van hogy rászólok, de füle botját sem mozdítja, van amikor 20x szólok ugyanazért a dologért, de van, hogy ha nem itélem veszélyesnek a dolgot és csak a kényelmem miatt szólok rá, akkor nem fárasztommár magamat vele. Viszont ha a figyelmeztetések ellenére újra kezd valamit robbanok, Megcsapom, vagy büntibe teszem az ágyba.


Kérdés az, hogy másnál hogy működik ez és, meddig a tűréshatár?


2009. okt. 13. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A fiam 3 éves, s még mindig a határon táncol! a gyerekek mindig próbára teszik a szüleiket!

A megütés nem megoldás, sőt az ágyban büntetés sem! Általában megvonással büntetem, eltesszük közösen a kedvenc játékát, ha többedszerre sem hallgat! Általában ez használ, sőt! Jön, s együtt feltesszük a szekrény tetejére a legoját, a megérti, most rosszat csinált. Persze el is magyarázom neki, mi volt a gond. Sokszor elég csak megemlítenem, hogy gyere elesszük a játékot, azonnal változtat a viselkedésén!

2009. okt. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak a konnektor piszkálásnál csapok picit a kezére, igaz vakdugós, de máshol nem biztos, hogy van benne dugó!


15 hónapos, és nagyon csibész kisfiam van.

Egész nap utána kell rohangásznom.

Nem érti, hogy nem.

Büntibe nem teszem, mert nem érti miért rakom a járókába.


A 9 évesem is addig húzza a dolgokat míg nem üvöltök, úgyhogy szokjátok meg! :)

2009. okt. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
türelem és következetesség...bizony, néha én is ráütök a kezére, mert csak azt veszi tudomásul, szerencsére már nem kell, de 18 hónapos kora körül egész egyszerűen nem hallgatott ránk. egy pár hónapig jelképesen rácsaptunk a kezére és nagyon rászóltunk, és elküdtükm, ha rossz volt. most 21 hónapos és épp elég határozottan rászólni, felemelni az újjunkat, vagy csak csúnyán nézni. nem vertük halálra, és nem terrorizáltuk lelkileg, és így is nagyon hamar megértette mit szabad és mit nem. egy hónap múlva jön a kistesó, szóval elejét kellett vennünk a dobálásnak, csaapkodásnak, harapásnak...
2009. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én 9 éves fiam is még ugyanezt csinálja, valahogy így maradt :)


Amúgy akármilyen pici, el lehet mondani, hogy jaj, de szomorú leszek, ha megráz az áram és te beteg leszel és el kell mennünk a kórházba. És a figyelemelvonás nálunk nagyon működött.


A figyelmeztetések azért nem működnek, mert ha valamit tiltasz, az annál vonzóbb lesz, ezért kell neki elmondani, hogy neked miért nem jó, ha csinál valamit, amit nem szeretnél.


A fiamat is a konnektorok vonzották, de akkor kitaláltam valami közös tevékenységet, ami vonzóbb volt a számára.


Remélem segítettem.

2009. okt. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom két és fél éves, de nála most van az a korszak, hogy nem bírom tovább. Persze van hogy néha nevetek rajta, illetve nevetnék, mert annyira aranyos, de hát ugye nem lehet. Direkt csinálja a hülyeséget, élvezi, hogyha rászólok, figyeli a huncut kis arcával és szemével hogy hogyan reagálok rá. A múltkor semmit nem szóltam csak ránéztem és észrevette és olyan sunyi képet vágott, hogy elröhögtem magam. Persze meg szoktam állni, de ekkor nem ment. Meg hát amit lehet szétszed, szétpakol, rosszalkodik, de észreveszem, azért hogy felhívja a figyelmet magára. Pedig szoktunk vele foglalkozni. Csak most ismerkedik a dolgokkal.

Hát igen nehéz, de hát majdcsak kibírjuk valahogy.

Mondjuk akkor a legnehezebb ha valami problémánk van saját magunknak, akkor nagyon nehéz kezelni ilyen kényes helyzeteket. Probléma meg sajnos van manapság elég sok, sok mindenkinek. Aztán persze többé kevésbé félre tudjuk tenni, de vannak napok amikor kibukunk. Akkor nagyon nehéz. Aztán ha megnyugodtunk, már könnyebb, szinte már teljesen másképp látjuk kisgyerekünk "rosszalkodását".

Hiába szülőnek lenni nem könnyű! És minden élethelyzetben, korban tanulni kell valami újat, mást nekünk anyukáknak.

2009. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam most 22hónapos és már fél éve folyamatosan életveszélyes dolgokat csinál, hiába szóltam a konektorért ezerszer, hogy ne másszon az asztalra, ne akarja lelökni a tvt, hogy ne rángassa a függönyt stb... Általában a sokadik rászólásnál meg amikor kiröhög akkor már én is robbanok és rácsapok a kezére vagy beteszem a kiságyba. De sajnos ez nem használ, mivel ezt dühből tesszük és nincs benne következetesség. Én is szeretnék már rájönni mivel lehetne jobb belátásra bírni a fiam de sajnos idáig nem sikerült!?

2009. okt. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!