Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól számít "kórosnak" ha...

Mikortól számít "kórosnak" ha még nem szobatiszta a gyerek?

Figyelt kérdés
Lány, 2,5 éves és egyáltalán nem érdekli a szobatisztaság kérdése. Oviba csak jövő szeptemberben megy, úgyhogy ilyen szempontból ráérünk. Addig még történhet csoda...
2009. okt. 13. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam még az oviban is kapott pelust alváshoz,és éjszaka is volt rajta.Kezdjétek rászoktatni játékosan,jövőre sikerülni fog.
2009. okt. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne sürgesd, megoldja, ne aggódj. Nekem a gyerek egyik nap délelőtt közepén közölte, hogy pisilni kell. Gondoltam, na és??? Erre közölte, hogy menjünk a bilibe pisilni. Onnantól soha többé nem pisilt és kaklit pelusba, éjjel még egy darabig maradt a pelus a biztonság kedvéért. 2,5-3 éve skor közt volt ez, még fél évig hagytam éjszakai pelust, de nem kellett.
2009. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a bíztatást utolsó válaszoló. Ilyesmi csodában reménykedek én is. Egyáltalán nem erőltetem, szerintem ezt nem is lehet, gyakoroltatni meg végképp nem. Ha egyszer nem szól, akkor mikor ültessem bilire? De nem is érdekli, és mostmár engem sem. Majd rájön magától.
2009. okt. 13. 10:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Pedagógusok szerint 3 éves korig bezárólag kell szobatisztának lennie, ha nem, akkor érdemes szakemberhez fordulni.
2009. okt. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnő azt mondta, úgy próbálkozzunk, hogy bizonyos időközönként ráültetem a bilire. Nem kell kérdezgetni, hogy kell-e pisilni, mert ebben a korban a legtöbbször úgyis mindig nem a válasz a kérdésekre. Tehát ráültetni mondjuk óránként. Ha pisil megdícsérni, de ha a nadrágba megy, akkor sem kell leszidni.

Az én kisfiam januárban lesz 3 éves, augusztusban kezdtük a pelusnélküliséget, és most csak éjszakára van már rajta (de reggel szól, hogy pisili kell, úgyhogy lefekvés előtt és ébredés után első dolog a wc).

De ha csak jövő szeptemberben megy a lányod az oviba, akkor ne aggódj ezen. Az még nagyon messze van :)

2009. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

jesszus!!! nem téged minősítelek kedves kérdező, félre ne értsd!! Csak az a szobatisztaság dolog megint olyan kérdés, mint a gyerekem fél éves és még nem nem veszi ki a sört a hűtőből egyedül!! Ne aggódj semmi baja!!! Hallottál már olyanról, hogy egy 18 éves gyerek bepisil????

Szóval hagyd, majd magától szépen rájön, nem kell erőltetni, meg ráültetni wc-re meg ilyenek. Majd ha megértik rá le fog szokni! és az, hogy később szokik le nem minősíti az IQ-ját, szóval türelem!!!

2009. okt. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg még annyit tennék hozzá, hogy az is lehet hogy hipp hopp leszokik, de majd lesznek visszatérő időszakok, amik nehezek. Bár ne legyen.

De nálunk van ilyen és eleinte nehéz volt, de aztán nem csinálok belőle nagy ügyet és reménykedem, hogy megint minden szuper lesz.

2009. okt. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!