Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam folyton visszatartja...

A kisfiam folyton visszatartja a székletét. Hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
Óvodát is kezdtünk és nagyon kellemetlen minden nap a kakis gatyókat elhozni az óviból. Tartogatja, de néha már kicsit bemegy. Tanácstalan vagyok, nagyon aggaszt.
2009. okt. 13. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Ez azért van mert fél az oviban kakilni.Az enyém is így volt,beszéltem az ovónőkkel,hogy figyeljenek oda,de ez sem használt.Iskolában viszont megy neki.Lehet attól fél hogy nem törölik ki neki,hiányzik az otthoni wc stb.Eggyütt beszélj az ovónőkkel és a gyerkőccel,hátha ez változtat a dolgon.
2009. okt. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itthon sem akar kakilni. Ráültetjük a wc-re, de egyből le akar jönni. Így ha 2-3 napig nincs eredmény sajna az óviban lesz a gatyóban.
2009. okt. 13. 10:26
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi is jártunk így!

3,5 éves a fiam,és még pelusba intézi itthon.De csak 2-3 naponta,és én sem tudom mit tehetnék még,hogy jobb legyen.

Mondjuk ő nem szorulásos,egyszerűen 2-3 nap alatt jön össze neki egy adag.Nem igazán értem!

Oviban meg sem próbálta még,de tetszik neki a kis wc,remélem egyszer rájön,hogy nem olyan szörnyű dolog az.

2009. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy fél büdöset csinálni, vagy kellemetlen emléke van a vécébe kakilásról, pl felcsapódott a fenekére a víz. Legyetek diszkrétek, ha bekakil, fontos, hogy ne szégyenítsétek meg. Mondjátok, hogy minden nagyfiú a wc-be kakil, és idővel tőle is ezt várjátok. Reggelente vagy esténként ültessétek a wc-re/bilire, és adjatok a kezébe valamilyen játékot, amivel leköti magát, hátha sikerül neki, ha kisebb rajta a nyomás. Szorulása nem szokott lenni, ami miatt kényelmetlen neki kakilni, és inkább visszatartja?

Ezek jutottak eszembe.

2009. okt. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!