Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Mi legyen a gyerekzs...

Segítség! Mi legyen a gyerekzsúron?

Figyelt kérdés
Jövőhét szombaton azaz 17-én lesz a kislányom szülinapi zsúrja (4 éves). Meghívtunk 11 ovis barátját,és annak anyukáját apukáját. Milyen ételeket,italokat szolgáljak fel? Esetleg az apukákának sört vagy bort javasoltok? Tudom gyerekzsúr,csak az érdekelne,hogy esetleg nem e lesz ciki ha nem készülök üdítőn kívül más itallal. És érdekelne,hogy milyen ételt és süteményt javasoltok!Kérlek segítsetek!!!
2009. okt. 11. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne görcsölj sokat, a gyerekek rohangálni, játszani fognak, a felnőttek pedig beszélgetni, valamint gyereket nevelni. A legegyszerűbb, ha büféasztalt terítesz, azon mindent kiraksz és aki vágyik valamire, elkapja és felfalja. Javaslom a papír vagy műanyag tányérokat, hozzáillő szalvétával, műa.pohárral. Nem kell félni a töréstől, nincs mosogatás, buli végén csak fogod és kidobod. Legyen egy alkoholos filced, amivel minden pohárra rárajzolod a meghívott gyerekek óvodai jelét így nem isznak egymás poharából. Ha a kicsid nem emlékszik, kinek mi a jele,

1.) az óvónénitől meg tudod kérdezni

2.) a kis vendégek érkezéskor megmondják.

Sok bulit szerveztünk már és ez mindig bejött.


Süthetsz házilag pizzát, az kihülve is finom, a gyerkőcöknek pici falatokra (úgysem "érnek rá" leülni és rendesen enni), az ősöknek kb. tenyérnyi szeletekre vágva. De készíthetsz mondjuk karikára vágott sajtos stangliból miniszendvicseket is: vaj/margarin, szeletke szalámi, uborka, paradicsom, sajt, stb. Ez is egy harapással eltüntethető. Felnőtteknek szánt tálon ugyanezt megbolondíthatod piros arannyal, tormakrémmel is. Legyen sós ropogtatnivaló: ropi, kréker. Édességnek pedig bőven elég a torta!

Az üdítők teljesen rendben vannak, senki sem akar alkoholizálni egy babazsúron! Azért ásványvízből legyen sima és szénsavas is. Nem tudom, mikor rendezed a zsúrt, de a kaják (torta) végén esetleg kedves gesztus a felnőtteket egy kávéval megkínálni.

Remélem, segítettem, jó mulatást!

2009. okt. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,ez a válasz valóban segít mindenben... Mondjuk én figurás szendvicset gondoltam,valahol láttam,hogy cicafejként volt elkészítve... Gondoltam apró fasírtgolyókat,pálcikával átszúrva. A kávé nem is nagyon volt eszembe,mondjuk valahogy meg kell oldani,mert amúgy nem otthon tartjuk hanem egy termet béreltünk ki...

Nagyon szépen köszönöm mégegyszer.

Ja és még valami a zsúr 3-kor keződik fél négyre jön a bohóc esetleg már hozza is magával a tortát? Mi legyen a sorrend?

2009. okt. 11. 14:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Én még annyival egészíteném ki az első hsz-t, hogy legyen a gyerekeknek meghatározott idő az étkezéshez. Nem jó, ha pl. eszik-rohan-eszik-rohan. Ebből csak róka lesz.

Én először közös játékkal kezdeném (csoportos pontgyűjtős) azután bohóc, majd kaja és végül a torta. Az egészre ált elég szokott lenni 2-2,5 óra. Annyi idő alatt elfáradnak és utána már csak a rosszaságon jár az eszük. Jó bulizást :))))

2009. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Megint első hsz. vagyok. A torta a buli fénypontja, az étkezés lezárása, valahogy előtte kellene falatozni. Ha már fél négyre jön a bohóc, bátran igazítsd hozzá a menetrendet: esetleg akkor ha megjönnek a vendégek, terelj mindenkit a büféasztalhoz (a figurás szendvics nagyon jó ötlet, csak ne legyen túl nagy méretű, mert akkor tele lesz a kuka félbehagyott maradékkal. Ha ezen a vonalon gondolkodsz, lehet köztük mosolygós, kacsintós, éneklős arcocska is). Esznek-isznak, feloldódnak és már ott is a bohóc. A műsor végén odavarázsolhatja a tortát, addigra leülepszik az uzsonna is, úgyhogy van hely a tortának. Utána pedig szabadjáték a buli végéig.

Nem mondtad az elején, hogy nem otthon lesz a zsúr, így persze, hogy nem kell kávén gondolkodnod! Nyugi, meglátod, minden rendben lesz, csak lazíts!

2009. okt. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendesek vagytok! Köszönöm a válaszokat! Belszámolok majd róla ha túl leszeünk rajta és ha érdekel valakit! Puszi:):)
2009. okt. 12. 18:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!