Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba időre kell menni? Úgy...

Oviba időre kell menni? Úgy értem hogy kötetlen a munkaidőm akkor is muszáj pl 8ra vinni minden nap?

Figyelt kérdés
a munkához közeli ovit akarunk de akkor kétszer kell menni egyszer ovi haza majd munka. semmit nem tudok erről írnátok tapasztalatokat?
2009. okt. 10. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,muszáj 8-ra vinni. Mivel nálunk 9-kor reggeliznek,ezért muszáj.Legfeljebb 8:45-ig lehet bevinni a gyereket az oviba.
2009. okt. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
igen, mert együtt reggeliznek, legalábbis a mi ovinkban ezt szigorúan veszik. gondolom zavaró, ha össze-vissza érkeznek a gyerekek.. nálunk már a bölcsiben sem örültek, ha később vittük, mert azt feltételezték, hogy tovább aludt és majd nem tudják ebéd után lefektetni...
2009. okt. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is érdekelt, bár még van több, mint egy év hátra az oviig. Leírnátok pár mondatban azokat a szabályokat, amik többé-kevésbé minden napra jellemzőek?

Pl, amit már írtatok, okés: beérkezés, reggeli.

Van tízórai? Mikor van foglalkozás? Mikor van játék? Mikor vannak az udvaron? ebéd? uzsonna? hazamenetel? Szóval bármi, ami csak az eszetekbe jut, az érdekelne!

2009. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kell időre menni, bármikor lehet vinni a gyereket, mert a reggelit nem együtt eszik, hanem ahogy érkeznek. De ha háromnegyed 9 után ér be a gyerek már nem reggelizhet ott, mert csak 9-ig van reggeli. Év elején az óvónéni azt mondta, hogy mindegy hányra visszük, csak lehetőleg mindig azonos időben, mert a gyereknek nem jó ha nincs rendszer az életében és össze-vissza megy.
2009. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk azért szorgalmazzák a 8 körüli átvitelt, hogy a gyereknek legyen ideje játszani, ne kellje mindjárt asztalhoz ülni, vagy foglalkozáson részt venni. ha nem akarsz kicseszni a gyerekeddel,márpedig biztos nem, akkorjóbetartani az ovi időbeosztását.
2009. okt. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szia!saját tapasztalat hogy jobb ha be vannak tartva az alapvető szabályok az oviban.A kisgyermek is hamarabb átlátja és megtanulja ha mindennap ugyanakkor érkezik az oviba.mi anno elkezdtük az ovit egy másik intézményben mint ahová most járnak és össze vissza mentünk ,attól függően éppen mikor ébredtünk...a gyerek nem szeretett oviba járni és nem tudta megkülönböztetni a hétköznapot a hétvégétől stb...

Most kezdtük újra az ovit szeptemberben....járunk rendesen 7:45-re minden nap és nagyon élvezik.

A mi ovinkban legkésőbb 8-ra kell menni annak aki bent eszik,akkor reggeliznek....utánna játszanak általában....aztán tízórai...utánna ha rossz az idő akkor benti foglalkozás ha jó az idő akkor udvar.....aztán 11:30-tól kezdődik az ebédeltetés...utánna a hazamenősök hazamennek az ottalvósoknak alvás.

ovikezdéskor én pl gondolkodtam a benti evésen mert itthon minden nap van főtt kaja de végül befizettem őket mertpl a középsősöknél már van napos a csoportban és azt iy nagyon tudják élvezni a gyerekek,de ehhez kell az hogy ott is legyen a gyerkőc időben és maradjon is ebédig.

Remélem tudtam segiteni a regényemmel.

2009. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!