Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél éves babó mellé...

Két és fél éves babó mellé egy újszülött?

Figyelt kérdés
Hasonló korú mamák válaszaira lennék kiváncsi.Nagyon nehéz a kettővel?
2009. okt. 9. 14:11
 1/9 anonim válasza:
Szia!Nekem egy 26 hónapos fiam és egy 1 hónapos kislányom van. Nem olyan "nehéz", mint gondoltam.A kimozdulás a nehéz, azon kívül csodálatos 2 gyerekkel foglalkozni, mert mind a kettő olyan más. Meg kell tartani a nagyobbik napi ritmusát ( játszótér, alvás) és hagyni kell, hogy segítsen a kicsivel foglalkozni( peluscserénél, sétánál stb.). Szerintem ez a legszebb dolog az életben:) Sok sikert a gyerekneveléshez!
2009. okt. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen az átlagos korkülönbség. Nincs olyan kor, amikor könnyű lenne, mindegyik korkülönbségnk megvan a saját nehézsége. Ekkor egyébként viszonylag könnyű, a nagy már kellően önálló, ha arra nevelték.

Az 1 év korkülönbség, másfél, na, az húzós.

2009. okt. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Na a kimozdulásoktól tartok én is. El sem tudom képzelni hogyan megyünk majd vásárolni hármasban, mikor a lányom 18 hós és már a babkocsiban sem ül meg 5 percet, fut , szalad, rohan mindenfelé...Plusz egy szobájuk lenne, és félek megbolygatni a nagy napirendjét, szeret csendben aludni délután, éjszakáról nem is beszélve. Sajna hozzánk nem tehetjük be mert a férjem sokat dolgozik itthon és hát neki kell valahol dolgozni.No mindegy mjd lesz valahogy.Jövőre tervezzük a babót.
2009. okt. 9. 14:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálam 20 hónap lesz a kettő gyerek között. Ezen az időszakon túl kell jutni és könnyebb lesz később!
2009. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a 18 hónapos az 1 és fél éves, nem pedig kettő és fél éves. a kérdésedben 2.és fél évest írtál, a kommentedben 18 hónaposat.... most melyik a jó??????

amúgy nálunk 16 hónap lesz a korkülönbség...

2009. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom most 18 hónapos, majd ha meglesz a tesó, akkor lesz két és fél éves...

Szerintem is minden korkülönbségnek megvan a szépsége és a nehézsége is. Csak arra kell majd figyelni, hogy ami szertartás van, az a lehetőségekhez képest maradjon meg: ha pl. megszokta, hogy reggelente bemászhat hozzád az ágyba, akkor azt lehessen majd ha meglesz a tesó, akkor is. Így nem fogja majd betolakodónak tekinteni.

Ebben a korban egyébként már nagyon fogékonyak, ha a terhességet végigköveti, beszélsz neki róla, hogy a pocidban a testvérkéje, akkor nagyon sok mindent már úgy fog csinálni, hogy később jó legyen nektek. Pl. én már nagyon nehezen mocorgok, tudja a gyerek, hogy ha velem van, akkor nem lehet úgy elszaladgálni, mint apával, mert én már nehezen érem utol. Pedig még csak másfél éves.

2009. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyerekeink között ilyen korkülönbségek vannak: 19 hónap, 2 év, és a 3-4. között 21 hónap lesz. Szerintem nagyon jó a kis korkülönbség. Az elején ugyan nehezebb, de minél közelebb vannak egymáshoz, annál hamarabb összenőnek!
2009. okt. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Kicsit megnyugodtam.
2009. okt. 9. 22:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát a nevelési korkülönbségek tényleg tágak de úgy hallom inkább legyen másfél éves vagy négy éves a korkulönbség mert e kettő közt van a legnehezebb időszak. Ugyanis erősebb lesz a dackorszak és testvérféltékenység. Mivel a nagy meg 3 évesen meg oviba, a szülőbe is csalatkozhat, hogy melőzve van.

Inkább a szülő türelmén múlik minden és a nevelési módján mert kritikus a korkülönbség.

Én csak azt hallom, hogy nagyon nehéz a közeli korkülönbséggel nevelni. Mi 4 éves korkülönbséget akartunk addigra a gyerek az oviba barátot szerez és nincs melözöttség érzete.

2009. okt. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!