Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem kell neki a babatej?

Miért nem kell neki a babatej?

Figyelt kérdés
17 hónapos lányom 1 hete nem issza meg a babatjet.Mit tehetek?Mennyire veszélyes? Mivel pótoljam, Tejet nem szeretnék neki adni. Mennyi ideig maradhat ez így? Mennyi idő után "veszélyes" vagy káros, hogy nem iszik "tejet"?
2009. okt. 8. 21:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Reggel, este eddig csak ezt kapott. Nagyon rossz evő,(mindenféle kaját adok már neki) így örülök, hogy eddig megitta.Próbáltam reggeli+babatej, de akkor egyáltalán nem kellett neki a tej. Napközben azért nagyjából megeszi a kaját, van, hogy jól de legtöbbször lég keveset eszik. 17 hós ,lány,kb. 9,5kg.
2009. okt. 8. 21:44
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Miért nem adsz neki rendes tejet?

Próbáld meg, elsőre úgysem fog sokat inni, csak kóstolgassa szépen. Lehet abból sem iszik egyáltalán.

Én megpróbálnám, azért már elég nagy ahhoz, hogy mű tápszerekkel itasd. Mert a babatej az az.

2009. okt. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Próbálkozz joghurttal, vagy tejpépekkel, esetleg tejbegríz, tejberizs. Napi fél liter azért ezekből menjen be. Semmi baja nem lesz, fel fog nőni, csak a tejféleségekre is szüksége van a szervezetnek, így vmilyen formában juttatni kell belőle. Ajánlott mennyiség a napi fél liter, de ha két dl naturjoghurtot iszik-eszik gyermeked gyümölcsökkel dúsítva, akkor már a féladag majdnem megvan. Kakaót sem issza? Esetleg reggelenként a babatejbe tégy egy pici nesquick kakaót, 240 mlhez egy kávéskanálnyit szoktam. Mondjuk én ritkán adom, mert én gyerkőm megissza a babatejet.

A babatejet add inkább, mint a boltit, mindkettő porból van, csak a babatej több vitaminnal dúsított, a baba fejlődéséhez mindenképpen előnyösebb. Persze nyugodtan ihat bolti tejet is, attól sem lesz semmi baja remélhetőleg:) Túrókrém (magad is készítheted) az is mehet, ha a tej nem, vagy bármi ami tejalapú. Remélem, segítettem.

2009. okt. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a doktornőnk azt mondta, hogy nem baj, ha nem issza meg, ha már eszik mindent. A tied már nem olyan picike, hogy baja lenne tőle. Lehet pár nap mulva megint elfogadja.

Vagy tényleg kipróbálhatod neki a tejet, v ha nem akrsz neki sima tejet adni, akkor rizstejet, v kecsketejet.

2009. okt. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tejet adhatsz neki nyugottan. Egy kicsit rá vagy streszelve arra, hogy mit lehet és mit nem lehet adni egy kicsinek. Már ti elég nagyok vagytok.Minden mehet már neki.
2009. okt. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenki azzal itatja a babáját amivel akarja, ezt értem. De én nem vagyok oda a mai sz*r tejekért, szerintem 100X károsabb mint a babatej. Ez van, én így gondolom.
2009. okt. 9. 14:47
 7/8 A kérdező kommentje:
És mivel írtam a kérdésemben, hogy tejet nem akarok neki adni, tök feleslegesek a azok a válaszok amiben tejet ajánlotok, a kérdésem az volt mit adhatnék a rendes tejen kívűl. De azért köszke mindenkinek.
2009. okt. 9. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ha tejet nem akarsz akkor van a Humananak a banános vagy az almás változata azt próbáld meg az én kislányom nagyon szerette ő is azt itta sokáig és a doki azt mondta ha a zsebem bírja akár 18 éves koráig ihatja,mert sokkal táplálóbb mint a tej.
2009. okt. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!