Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehetne leszoktatni 13...

Hogy lehetne leszoktatni 13 hós babámat hogy ne dobáljon el mindent? Pl:cumisüveg stb, akkor durván játszik a játékokkal?

Figyelt kérdés
Mindenhez amihez hozzá nyúl olyan durván elhajítja.A cumisüveg rendszeresen repül több méter.Ha rászólok vmit tegye le, akkor elhajítja.Valamikor ütöget bennünket.Ha rászólunk me sem hallja.1 hónapja kezdődött.Azelőtt olyan szépen bánt a dolgaival.Most nagyon el van vele szaladva a ló.
2009. okt. 7. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Amikor a picik dobálnak, visszajelzést várnak. Mindegy, hogy az nevetés vagy harag a lényeg a reakció. Legjobb orvosság, ha nem adod vissza amit eldob és közömbös maradsz. Ha megüt akkor amikor lendül a keze fogd meg, mondd határozottan, hogy nem. Aztán ha üt hajolj el és ne reagálj sehogyan. Ha abbahagyja akkor pedig játssz vele egy kicsit (csikizd meg, rövidke mondókát mondj) hogy tudja ha jól viselkedik akkor pozitív figyelmet kap. Ezen minden lurkó átesik.
2009. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kipróbálom.
2009. okt. 7. 20:00
 3/6 anonim ***** válasza:

ÓÓ nekem a fiam akkor kezdte kb.13 hósan és még mindig gyakran dobálódzik, a cumisüvegek katasztrófa ahogy kinéznek. A tárgyak dobálásáról próbálok nem tudomást venni de nem nagyon jött be ez eddig.

Ha engem vagy az apját akarja megütni, akkor én lefogom a kezét, azért arra ne szokjunk már rá :( Rosszul tudok lenni mikor egy szülő hagyja h a gyereke üsse, rugdossa stb.

Ja a fiam 2 hó múlva lesz 2 éves.

Én arra gondoltam hogy egyszerüen csak tapasztalatot gyűjt hogy minek milyen hangja van ha földhöz csapja, illetve pl.imád labdázni azt meg pont hogy dobálni kell, szóval nem biztos hogy ők értik ezt még hogy van amit kifejezetten földhöz kell csapdosni, valamit meg szigorúan tilos.

Mindenesetre kitartást neked is!! Én már fél fülemre süket vagyok a műanyag kocka hajingálástól :))

2009. okt. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet. Fiam most 17 hós, pár hónapja csinálja. Azt várom, mikor jön fel az alattunk lakó, élmény lehet a lecsapódó játékokoat hallgatni. Én próbálom mindig mondani neki, hogy nem szabad és közben mérges arcot vágni. A cumisüvegdobálásról már leszokott, miután apa egyszer-kétszer jól leszidta (nálunk neki a nagyobb a tekintélye), azóta szépen leguggol és lassan leteszi, nagyon aranyos! De a játékait sajnos továbbra is hajigálja.
2009. okt. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem is 13 hónaposan kezdett el mindent dobálni. Tönkretett nem egy játékot. Mindig mondtam nem dobáljuk szépen megmutattam neki, ha akkor se ment elvettem tőle, hiába hisztizett nem kapta meg, aztán ha nagyn nagyon sírt valami után legugoltam hozzá és mondtam, hogy de szépen kell vele játszani. Kb. 2 hónap kellett mire megtanulta, de most már csak szólok, hogy nem szabad és érti. 15,5 hónapos kisfiú
2009. okt. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,remélem mi is gyorsan átesünk rajta.Már rongyosra beszéltem a szám.
2009. okt. 8. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!