Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy néz ki egy 18 hónapos...

Hogy néz ki egy 18 hónapos gyerkőc heti menüje?

Figyelt kérdés
Légyszi írjátok le nekem, hogy alakul a heti menüsor? Az is aki külön főz neki,az is,akinek ugyanazt eszi a babája,mint a felnőttek.Köszi.
2009. okt. 6. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Alapvetően azt eszi, amit mi. Kivéve: lencse, zöld és sima bab, kelbimbó. Ezeket nem szereti.


Felkeléskor 2,5 dl kakaó/tejes kávé

Reggeli: egyik nap szalámis/párizsis kenyér, másik nap valamilyen péksüti, harmadnap joghurt/kefir gabonagolyókkal, esetenként bundás kenyér sajttal vagy virsli (főve, sülve, mikor hogy)

Ebéd, vacsora: általában úgy főzök, hogy egyik nap krumplis, másik nap tésztás, harmadnap rizses, negyednap főzelék. Heti egyszer "egészségtelen" kaja: hamburger v. (házi) pizza. Ha csúszik a napirend, akkor üveges kaja ebédre. Abból általában a főzelékeket szoktam venni és sütök hozzá rántott húst (fagyasztós-mikróba dobós) v. virslit.

Uzsonna: gyümölcs hol magában, hol joghurttal. Vagy puding.

Lefekvés előtt 2,5 dl kakaó/tej.

2009. okt. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm,hogy leírtad,többnyire hasonlóan étkezik Ábel is,de adtál új ötleteket:-) Az érdekelne még,hányszor van egy héten hús,máj,hal? Mert én mindig úgy főzök,ahogy épp eszembe jut,és bizony sokszor van,hogy jó ideig elfelejtek halat vagy májat adni neki.
2009. okt. 7. 10:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

18 hós lányomnak én főzök, azt eszi, amit mi, kivéve, ha túl fűszereset vagy vmi ínyencséget főztem, amiből nem vagy csak kicsit ehet, mást kap.


Reggeli: 3dl tej (egy héten 1-2szer kakaó)-korán ébred


Tízórai: gyümölcs - csak magában karikázva kockázva, vagy pürésítve keksszel, gabonapehellyel, vagy éppen naturjoghurttal, túróval (változatosan)(Mi csak gyümiset tízóraizunk, attól van étvágya az ebédhez)


Ebéd: Husit egy héten két-háromszor eszik, ettől csak többször. Spagetti tejfölöshússal, bolognai sp, krumplifőzi, zöldbabfőzi, lencsefőzi...mindenfőzi:) fasírttal, virslivel, rántott párizsival... (mikor milyen feltéttel,)sóska krumplival, halrudacska burgpürével,rántott csmell, kukoricás vagy borsós rizzsel, rakott zöldségek (karfiol, kelkáposzta), natur pulyka-vagy csmell sajttal, tejföllel rakva párolt sárgarépakarikákkal-ez a kedvence, érdekes és a másik a bolognai :) stbstb... Írjak még? Ebéd után mindig van desszert, vagy gyümölcs (banán, alma), van hogy centrizek vmi gyümilevet a víz helyett, vagy túró rudi vagy tejszelet. E két utóbbit csak ilyenkor és ritkán adom, ne szokja meg, nagyon nem szeretem a bolti joghurtokat, és a többi tartósítószeres dolgokat. Ilyen vagyok, inkább magam csinálom naturjoghurttal. Persze így is vannak muszájételek:) amik finomak is ráadásul, de csak mértékkel bánunk velük.


Uzsonna: Túrókrém keksszel(én készítem a túrókrémet, vagy gyümisen, vagy vaniliásan), vagy lekváros házikenyér, (amikor alszik, odateszek egy kenyeret, imád az illatára ébredni, rögtön kívánja), van hogy sütök valami piskótásat vagy élesztős tésztából készültet (bukta, kakaóscsiga..) tejbegríz, tejberizs, rizsfelfújt..ilyenek, eszméletlen lendületet ad estig :)


Vacsora: Vagy kicsi főzi vagy ebédmaradék, vagy tojásos valami, vagy bundiskenyér, vagy hideg- szalámis kenyér,sajttal, vagy zsemle, vagy pirítós..zöldség van bőséggel mindenhez. És mikor mihez van kedvünk, fő a változatosság.


Elalváskor: 2 dl tej, van hogy 2.5dl.


Egyébként mindenki úgy eteti babáját, ahogy ő is eszik, ahogy ő is megszokta. Ahányan vagyunk, annyiféleképpen.

Még annyi, hogy van olyan, hogy egy ebédet két napig is eszünk, készítek mást is, de ha marad, felkínálom. Általában szívesen veszi másodnap is, estére marad a frissnek készített ebéd:)

2009. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hal hetente min. egyszer, hús általában minden nap valamilyen formában. Nálunk a máj a kényes pont: egyrészt én is és a férjem is utáljuk a májat, ettől persze még megcsinálnám (ha sikerülne), de az a baj, hogy öklendezem tőle, így nem eszi meg a gyerek sem. Úgyhogy a máj az, amit csak vendégségben eszik és csak akkor ha nem látja az én arcomat közben.

Pusztán kíváncsiságból: aki lepontozott, az meg tudná mondani, hogy miért?

Üdv: első

2009. okt. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi,köszi mindkettőtöknek!!!!!

Megmondom őszintén,az én fiam ilyen tartlamas menüt két nap alatt enne meg,annyira rossz evő lett pár hónapja. A rántott dolgokkal úgy vagyok,hogy utálja a prézlit,és a tésztákat sem szereti. Na majd innen merítek ötletet,és próbálok tök új dolgokat bevezetni. Szép napot Nektek:-)

2009. okt. 8. 09:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!