Nálatok meddig tartott az az időszak, hogy ha mondja a gyerek, hogy pisilni kell, akkor rögtön rá kell ültetni a bilire vagy wc-re, mert különben becsurog?
Szerintem vigyél egy rakás váltóruhát, feltörléshez törölközőt stb. meg azért esetleg pelust, ha nagyon gázos a helyzet és menjetek bátran. Ha érzi, hogy kell, akkor futás egy fa mögé, bokros részre és kész. Netán vegyél papírbilit a dm-ben, tegyél bele nemlyukas zacskót és akkor többször használhatod újra, nem kell alkalmanként kidobni.
Ne szidd le, az nagyon fontos. Átöltözteted és kész. Szerintem egyedül neked rossz, ha az utcán kell intézned, senki nem neheztel rád emiatt, mert az esetleg bepisilt gyerekedet átruházod.
Mielőtt bementek vásárolni, előtte húzódjatok el valahová pisilni vagy térképezd fel, hogy van-e wc. Illetve ha nem is szól, vidd el.
Nálunk is volt olyan, hogy első útjaink voltak pelus nélkül. Hát persze, hogy a Spar közepén egyszercsak áll és bepisil. Sebaj, hátizsák elő, egy törölközővel feltöröltem, turbó átöltözés és kész. Persze nem azt mondom, hogy erre rá kell szokni, de amíg kisgyerekünk van,addig felszerelkezve kell járni. Tök fura volt, amikor már akkorák lettek a gyerekek, hogy nem kellett használni ezeket a biztonsági tartalékokat. Popsitörlő, pótpelus, aztán pótbugyi. A végén kinőtték, addig volt a táskámban és nem volt rá szükség. :)
Szerintem még kár volt elhagyni a pelenkát, mert még nem teljesen érett meg a szobatisztaságra.
Ahhoz, hogy egy gyerek szobatiszta legyen, nem elég, ha felismeri a dolgot vagy az ingert, ahhoz hogy összeálljon az egész dolog és biztonsággal el lehessen hagyni a pelust ahhoz az is kell, hogy az ingert időben tudja jelezni és a dolgot a bilihez vagy wc-hez érésig vissza tudja tartani. És amíg ezt nem tudja, addig nem lesz szobatiszta. Merthogy addig nem tudtok biztonsággal elmenni otthonról pelus nélkül, mert bárhol összepisilhatja magát.
Szerintem ez még nem állt össze. Ha valahová mentek, szerintem nyugodtan adj rá pelenkát, akkor is lehet neki mondani, hogy szóljon, ha érzi, hogy kell és ha olyan helyen vagytok, akkor leveszed a pelust és tud pisilni, ha meg nem tud egyből, akkor meg nem lesz gond, ha mégis bepisil.
Otthon meg nem kell ráadni, mert azért otthon egyszerűbb átöltöztetni, ha mégis besikerül.
Szóval én azt gondolom, hogy közel vagytok már, jó úton haladtok, de ez még nem a teljes szobatisztaság és ilyenkor még bizonyos helyzetekben add rá a pelenkát.
Kedves Kérdező,
nagyon mások tudnak lenni a picik ebben a korban, lassan közhely, de tényleg nincs két egyforma gyerek a szobatisztaságban sem. Így a saját tapasztalatomat tudom megosztani veled.
Attól kezdve, hogy levettük a pelenkát, én többet NEM adtam rá vissza (elfogadtam a védőnőnk tanácsát erre vonatkozóan, aki azt mondta, hogy ne legyenek ilyen kivételek, mert akkor rá fog állni a könnyebbik útra és sosem lesz vége a pelenkás huzavonának).
Az 1 hónap szerintem még nem sok az átállásra. Kitartást és folytasd úgy, ahogy eddig.
Nálunk február végén vettük le a pelenkát nappalra, kezdetben a délutáni alváshoz még volt pár hétig, éjjelre természetesen folyamatosan volt. Most május vége van és kb. 1 hónapja tudom azt mondani, hogy a kisfiam nappalra teljesen szobatiszta és már hetek óta nem volt baleset, bepisilés sem.
A két időszak között kb. 2 hónapig előfordult igen az, hogy bepisilt. (főleg a bölcsiben- gondolom mert kint voltak és beérni, levetkőzni, a gondozónő sem biztos, hogy pont ráért vagy sokan vannak vagy várni, esetleg tolakodni kellett a wc-nél)
Illetve mi úgy álltunk neki, hogy a délutáni alvásra egy ideig kapott és amikor az ébrenléttel, játékkal töltött időszakban szinte eltűntek a balesetek, az volt a következő lépcsőfok, hogy alváshoz is levettük.
Itt is volt a délutáni alváskor 1-2 álomban bepisilés akkor is, ha fektetés előtt volt pisi (megfigyeltem, hogy inkább akkor, ha már nagyon-nagyon elfáradt- így talán mélyebben is aludt).
Az életünk ettől persze ment tovább: vásárolni, játszani, biciklizni, sétálni, programokra igenis kell menni. Ezt én is miondig az 1. válaszolóhoz hasonlóan úgy oldottam meg, hogy kocsiban mindig volt (mai napig van!) egy egész szett váltóruha (zokni, cipő is, mert néha az is ázott:), kistörölköző, törlőkendő és egy nagy zacskó a pisis holmiknak. Plusz a női táskámban is van mindig törlőkendő és az átmeneti 2 hónapunkban bizony kis nejlonzacskóban volt kisgatya, nadrág is. Így jártam nap mint nap dolgozni is, hogy ott volt a kis zacskó velem. :)
Szerencsére idegen helyen soha nem pisilt be (csak bölcsiben, otthon). Ha indultunk valahová, akkor előtte MINDIG pisilés (gyakran mondta, hogy nem kell, de amikor ott voltunk a bilinél bizony jött!), alvás előtt mindig pisilés.
Szerintem sem szégyen beállni egy bokor mögé vagy megállni a kisbiciklivel az út mellett és elbújni egy sarokba- ilyen kis gyerekeknél ez még elnézhető. Természetesen ilyenkor is kéztörlés stb.
A papírbili is jó ötlet, mi kibírtuk anélkül, a nagy dolgok meg úgyis beállnak már korábban is reggelre.
Ne sajnáld a pisis ruhákat, kimossa a mosógép (volt, hogy mi is naponta mostunk!), átöltözteted és ennyi.
Ne csinálj belúle nagy gondot, mert a pici is átveszi ezt. Ne a pisilés szabja meg, hogy hová mentek és igenis arra buzdítanálak, hogy mozduljatok ki pár órára (jó, mondjuk 2-3 óránál tovább ne nagyon legyen olyan, hogy nincs lehetőség pisilni!)
Szerintem már ilyen korban a kicsikkel meg is lehet beszélni, hogy most pl. elmegyünk valahová, előtte pisilünk, ott x időt kell kibírni, ekkor és ekkor fogunk visszajönni.
Nekem a legnagyobb próbatétel pont az átmeneti időszakra esett, akkor mentünk bábszínházba és bizony magamban nagyon izgultam. De előtte megbeszéltük, elmondtam, hogy az előadás alatt is lehet szólni nyugodtan, de örülnék neki, ha 1-1,5 órát kibírna és láss csodát, sikerült :)
Tudom, hogy most szinte elképzelhetetlen, de BIZTOSAN szobatiszta lesz és hamarosan elfelejted.
Szép napot:
Bocs, nem kötekedni akarok, de oké, hogy egyesek meg tudják oldani, hogy a kocsijukban visznek váltóruhát magukkal.
De akinek nincs kocsija és mondjuk 25 km-t kell busszal utazni oda-vissza, mert ott van dolog és várni kell az indulásra, az mennyi ruhát vigyen magával és hol öltöztesse át a gyereket, ha éppen mondjuk a buszon pisil vagy kakil be? Meg úgy egyáltalán ez kit ne érintene rosszul?
Akkor nem egyszerűbb akkor levenni a pelenkát, amikor már vissza is tudja tartani a gyerek a dolgot, vagyis várni 1-2 hónapot a teljes pelenkaelhagyással, amíg teljesen megérik rá a gyerek?
Itt a környezetünkben mindenki úgy csinálta, hogy amikor látta a gyerekén a szobatisztaság jeleit, otthon nem adtak rá pelenkát, ha mentek valahová, akkor az első hetekben adtak rá, illetve alváskor is. Majd mikor biztosan vissza tudta tartani a dolgot, akkor már nem adtak rá akkor sem, ha mentek valahová, csak éjjelre, majd pedig azt is elhagyták. Szerintem ez így sokkal egyszerűbb és biztonságosabb. Mármint aki nem tudja megoldani az átöltözgetést vagy akinek ez nem jelent gondot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!