Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy nevelhetek egy kisgyereket?

Hogy nevelhetek egy kisgyereket?

Figyelt kérdés

Vettem egy könyvet, ami elvileg megkönnyíti a nevelést, persze még nincsen gyerekem, de nem akkor akarom olvasni, mikor már a karomban van. Ezért szeretnék "felkészülni" rá. De mindenki, akinek elmeséltem, hülyén nézett rám, és megkérdezte, hogy miért veszeik ilyen hülyeségeket, éshogy "Mi van, terhes vagy, vagy van gyereked?". Ilyenkor olyan, mintha lenéznének, mert próbálkozom. Azt mondtam, hogy "Attól, hogy még nincsen, még készülhetek ügyes prakitkákkal, nem feltétele a dolog, és különben sem árt!"

Még is úgy érzem, hogy valamiért nem fogadják el.

Természetesen, nem vagyok hülye, azért tudom, hogy a dolog adja magát, de tényleg...

Ár, vagy használ az ilyen fajta könyv?


2009. okt. 5. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is vettem annak idején ártani nem árt van aminek hasznát vettem van aminek nem és rám is néztek furcsán nem kell velük foglalkozni
2009. okt. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Miért ártana?

Igaz én folyamatában olvasok ilyeneket. Újra és újra előveszem ezeket a könyveket. Hiszen mindig adódik valami. Szóval szerintem nem baj, ha hallasz dolgokról.

És egyébként azért mert valaki szül 1, 2, 3... gyereket még nem biztos, hogy minta szülő, és nem követ el millió hibát.

Ha mindenki úgy születne, hogy mindent tud a gyereknevelésről pl. védőnői szolgálatra sem lenne szükség.

Bár én főleg magyar írókat, pszichológusokat olvasok, mert az angol és amerikai gyereknevelés, kultúra távol áll tőlem. De lehet, hogy azok is jók.


Jó olvasást és érdeklődést.

2009. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha veszel,olyat olvass,amit gyermekpszichológus írt.Szerintem nagyon fontos,hogy megértsük mit miért csinálnak és kb. mennyi idősen.Ha lesz majd gyereked úgyis adja majd magát,hogy ő mit hogyan csinál majd.Jó olvasást.Nagyon hasznos még ha tartod kisbabásokkal a kapcsolatot, tőlük sok mindent megtudhatsz.
2009. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem gáz, sőt.... De azért arra készülj fel, hogy élesben sokminden másként történik, mint azt elvárnánk, és ne ess majd kétségbe, ha a gyerkőc nem úgy cselekszik, mint ahogy az a nagykönyvben meg van írva:-))
2009. okt. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen jó hogy készülsz mindnkinek kéne.

Olyan könyvet válassz ami tényleg hasznos nem szélsőséges nézeteket vall.Vedd figyelembe ami az egyik gyerekre jó a másikra nem biztos hogy alkalmazható.

Itt a neten is találsz olyan oldalakat amik a babák gyermekek testi, lelki szoiális, fejlődését hómapró-hónapra mutatják be.Nekem ezek segítettek skat.

3 fiú Anyukája.

Tökéletes szülő nincs.

2009. okt. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Annyira örülök, hogy legalább itt megértenek, amit a saját környezetemről nem mondhatok el. Persze a párom és a szülei is mondták, hogy nyugodtan olvassak, ha engem ez érdekel.

Amiket én olvasok, azoknak a címei a következők:

Marguerite Smolen: Amit minden kismamának tudnia kell a terhességről;

Devics Józsefné: Várandós kismamák életmódja, étrendje;

Annette Nolden: Várandós kismamák kalendáriuma;

Bail Reichlin és Caroline Winkler: Túlélőkalaúz szülőknek, a nevelés titkai


Ezekre kaptam a "buta" megjegyzéseket.

De itt látom, hogy legalább itt mellettem állnak. :)

Köszönöm a kedves válaszokat. :)

2009. okt. 6. 10:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Én rengeteg ilyen könyvet olvastam, igaz, már a terhességem alatt. Nekem nagyon hasznos volt, mert előtte egyáltalán nem voltam képben például a csecsemők ellátásával kapcsolatos dolgokról. Adott egyfajta magabiztosságot, hogy nagyjából tudtam, mikor mit LEHET csinálni egy kisbabával. Ezt azért hangsúlyoztam ki, hogy: lehet, mert nagyon fontos: a könyv nem tankönyv, hogy mindent aszerint csináljunk!!! Csak egy ötletet ad, hogy lehet megoldani a problémákat. De az életben minden egészen más. Van, hogy hasznos a könyv, van, hogy nem ér semmit. De azért jó, hogy van, néha még most is belelapozok.

1,5 éves kisfiú anyukája

2009. okt. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal azzal a kiegészítéssel, hogy kritikával olvass. Ne vegyél mindent készpénznek, amit egy-egy könyv ír. Biztos Te is tudod, főleg ha több ilyened is van, hogy sokszor egymásnak homlokegyenest ellentmondó elmélet, állítás van bennük. Így nehéz eldönteni, mi a jó, mit ne tegyél. Ilyenkor jön a képbe az anyai ösztön, ami majd lesz, ha szültél :) Illetve már előtte is biztos van véleményed, melyiket érzed helyesebbnek. Én pl nagyon összezavarodtam Spock és a Suttogó könyvét olvasva, főleg az altatásról, sír-felvegyem-e, szóval az ilyen dajkálgatással kapcsolatos dolgokban, végül a saját szívemre hallgattam. De ugyanez a helyzet a szomszédok, nagymamák, stb mindentudó emberek jószándékú tanácsaival is, elsősorban mindig magadra hallgass! Igaza van az egyik válaszolónak, a pszichológiai háttér a fontos az ilyen könyveknél. Az ismerőseiddel meg ne foglalkozz, bár tényleg nem vesz mindenki ilyen könyveket, ha nem vár babát még, de pl ismerek egy srácot, aki 17 éves, és "felhasználói szinten" :) érdekli a gyermeknevelés-téma. Csak úgy. És eszembe se jutna gúnyolódni vagy piszkálódni rajta.
2009. okt. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!