Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam sírt, hogy a...

3 éves kisfiam sírt, hogy a nagymamánál akar maradni, nem akar hazajönni. Mással is előfordult már ilyesmi?

Figyelt kérdés
Olyat is mondott a nagymamának, hogy ő minden nap ott lesz, mert ott jól érzi magát. Annyira szomorú vagyok. Nem szeret velünk lenni?
2013. máj. 27. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
2 éves fiam is imádja a mamáját,van,hogy nem akar hazajönni,de ez természetes a mamák mindig kényeztetik az unokákat,ezért i rajonganak annyira értük,én is ilyen voltam
2013. máj. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megmondta a gyerek: jól érzi magát a nagymamánál.

A nagyik kényeztetik az unokát, lehet olyat, amit otthon nem, finomságokat és játékokat kap. Nagyi csak vele van egész nap, nem megy dolgozni, nem viszi oviba, nála mindig hétvége van, amikor együtt vannak.


Ez nem azt jelenti, hogy nem szeret veletek lenni. Hanem csak annyit, hogy szereti a nagymamát, és ez szemmel láthatóan kölcsönös.


Pl. ha a játszótéren vagy a játszóházban sírna, hogy ott akar maradni, nem akar hazamenni, te is tudnád, miért van ez.


Szép és jó dolog ez így, hidd el. Sokat adnék érte, ha egy szem ilyen szerető, gondoskodó nagyi lenne a családban, akit így szeretnek a gyerekeim. Szerencsések vagytok. :)



https://www.youtube.com/watch?v=WnMcaYrEWJY

2013. máj. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

3-4 éves volt a lányom, amikor nálunk is ez történt. Azt gondoltam, komolyan mondja, így aztán a hosszas könyörgés után meg is engedtem neki, hogy 3-4 napig ott maradjon, ott aludjon. Boldogan várta. Aztán az első nap estéjén eltört a mécses, és minden nap azt várta, hogy mikor megyek érte (100 km-rel arrébb laknak a mamáék, és én 4 nap múlva vettem ki a szabit). Jól érezte magát, szuper a kapcsolata a nagyszülőkkel, de "anya csak egy van". :)

Ne félj, nagyon szeret a kisfiad, amit mondott, azt úgy is érzi, de ennek semmi köze a veled való kapcsolatához. :) Azt jelenti, hogy szeretne még többet abból az örömből, amit a nagymamánál kap, de nem fogja még fel, de persze nincs még önismerete, és nem tudja, hogy milyen az, amikor anya hiányzik, de nagyon... :)

2013. máj. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nálunk is ilyen a helyzet. Én még azt is megkaptam a lányomtól, hogy amikor ő kicsi baba volt nem én voltam az anyukája hanem a mama. Mert 1 éves volt a lányom amikor vissza kellett mennem dolgozni. Persze nem foglalkozom vele, de nagyon fáj hogy azt hiszi hogy én nem is voltam az anyukája. :( De nálunk az is gond hogy a nagyiék mindent csakazértis másképp csinálnak mint ahogy én kérem tőlük. addig fajult ez a dolog hogy szép lassan leépítem a kapcsolatot velük. Eddig heti egyszer aludt náluk, mostmár csak havi egyszer engedem. Örültem volna én is ha jó a kapcsolat velük, de nem ilyen áron. Olyan érzésem van mintha el akarnák szeretni a saját gyerekemet. Pl ha leszidtam valamiért a lányom, ő képes votl azzal zsarolni hogy bevonult a szobájába és onnan zokogott hogy MAMIKÁM!!! :(( Persze közben meg ha ott van náluk akkor meg éjszaka közepén votl hogy haza kellett hozniuk mert ordított nekik értem. Szóval nyilván normális az hgoy a az unoka szereti a nagyikat, csak arra vigyázz hgoy a nagyik tudják azt hogy ők nagyik és nem szülők, és nem dönthetnek helyetted. Nálunk ez volt a hiba.
2013. máj. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha jól érzi magát örülj neki. Használd ki a lehetőséget és pihend ki magad, vagy barátnőzz kapcsolódj ki.A mama is szereti ....ne félj ez így természetes...ekik is kell egy kis távol az otthontól. Megérett rá..

Szeritem azért jó felállítai egy szabályt, hogy mikor alhat ott.Mondjuk hétvégén, hogy a heti rendet ovibajárást ne zavarja meg.

2013. máj. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Anyukám 50 méterre lakik tolunk. Minden nap átmegy a lányom hozzá. Van, hogy hétvégén korán reggel át akar menni hozzá. Volt olyan, hogy itt volt a másik nagymama, o 20 km-re lakik. Mikor mentek haza a kicsi sírt, hogy o is menni akart veluk. De nem engedtuk. 1 nincs megfelelo gyerkulés az autójában csak idosebb gyermek számára, 2. nagyon stresszelve és félve vezet anyósom, még tolatni sem mer. Most ha torténik valami, soha nem tudnánk megbocsájtani, így mindég velunk megy a kicsi. Majd ha nagyobb lesz, akkor kiviszi a férjem és majd érte megy.


2 és fél éves kislány anyukája

2013. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehetséges részetekről egy túlzott kötődés a mamihoz? Mármint a szülők részéről. Nálunk ez okozta. Most már minden oké. :)
2013. dec. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!