Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy és mikor kezdtétek/kezdit...

Hogy és mikor kezdtétek/kezditek a szexuális felvilágosítást?

Figyelt kérdés
Pl. a nemi szervekre mit mondtok? Olvastam, hogy nem szabad pisilőnek nevezni sem a fiúkét sem a lányokét, hanem ki kell mondani, hogy punci vagy kuki. Meg kell nevezni.
2009. okt. 5. 08:13
 1/4 Bogyó84 ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem sajnos nem kellett felvilágositanom a fiamat mert ezt megtették az iskolában a "jól nevelt"osztálytársai.

2009. okt. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem már óvodáskortól el kell kezdeni azzal, hogy nyíltan megnevezzük a nemi szerveket!
2009. okt. 5. 08:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ki kell mondani a dolgok nevét. A kisfiam 3 éves, tudja, hogy neki van kukija, mert kisfiú, meg apának is van, de anya lány, ezért neki nincs.

Mivel előtte öltözöm, azt is tudja, hogy melltartót a nagylányok hordanak, a fiúknak atlétatrikó jár :)


Amit kérdez vagy kiváncsi rá, arra válaszolni kell, persze az ő szintjén.

( Én az első "felvilágosítást" anyukámtól óvodás koromban kaptam, mert az egyik csoporttársunknak kistestvére született és erről kérdeztük a nővéremmel. Ezenkívül nagyon szerettem a "Sehány éves kislány" című könyvet, ami pont a születésről szól. Néhány éve újra kiadták. )

2009. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Folyamatos a dolog, belenő.

Négyéves unokaöcsém a minap mesélte, hogy néha kemény a kukija. És ezt olyan természetességgel (hisz az is), mint ahogy elmesélte mit csináltak aznap reggel.

2009. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!