Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves státuszon miket kell...

2 éves státuszon miket kell tudnia a gyereknek, miket kérdeznek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 18. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Benne van az egészségügyi kis könyvben, hogy miket kell tudnia.

Összerendezett mozgással járnia, kialakult napirendnek kell lenni, játékokat összeilleszteni, kockából építeni, rövid mondatokat alkotni, önállóan enni.

Illetve vannak különböző dolgok, amik arra vonatkoznak, hogy az érzékszervekkel minden rendben van. Pl. figyel-e a suttogó hangokra is, nem kancsal-e, megfelelő távolságot tart a papírlap felett, ha rajzol.

2013. máj. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb. ezeket, amit az első válaszoló írt, plusz mozgásban még tudnia kell páros lábbal ugrálni és próbálkozni a mászókára mászással.
2013. máj. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy nem kell mondatokat alkotnia 2 évesen.
2013. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell 2 évesen mondatot alkotni annak a kisgyereknek, aki nem tud. Nem szólnak érte semmit, de a beszédfejlődés tekintetében egy átlagos 2 éves kisgyerek egyszerű mondatokat már tud használni. Amelyik meg nem, az meg később fog.

De egyébként megkérdezik a státuszvizsgálaton, hogy használ-e mondatokat.

2013. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

De jó lenne, ha nálunk is így menne.

De nálunk ez van: a doktornő ideges, a védőnő bamba. A védőnő a kiskönyvből olvassa a kérdést, és x-el, a doktornő siettet. Egy gyors mérés, beutaló a szemészetre és mehetünk ahova akarunk.

Nincs tanács, nincs beszélgetés, csak gyorsan le kell tudni.

2013. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Mindenkinek a választ, az utolsó válaszolónak külön köszönet a linkért!!!

Mindenkinek ment a zöld kéz! :)

2013. máj. 18. 23:43
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
szerintem..mindenkinek van Anyukaja...mert nem kerdezitek meg tolluk...a doktorneniknek..vagy a novernek sok esetbe nincs gyermeke...szerintem ezeket a dolgokat konyvbol tanulni...? en anyosomtol...harom gyermeket nevelt fel...es anyukamtol...szinten harom gyermeket nevelt fel...a legjobb tanacsadok a mai napig....
2013. máj. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nem azért kérdeztem a státusz vizsgálat feladatait, mert nincs aki hasznos tanácsokat adna, csak a mai Világ annyira fel van gyorsulva, és az ikreim koraszülöttek voltak!!

Csak kíváncsi voltam, hogy tudják-e azt amit ilyenkor "tudni kell" a gyermeknek! Szerencsére nyüzsögnek egész nap és nagyon sok mindent tudnak már! :)

Amúgy meg az Édesanyák, Nagymamák már nem emlékeznek pontosan (szerintem) hogy ennyi idősen mit csináltunk! Itt még 1-2 hónap csúszás is fontos mert sokat fejlődik a gyermek! Azt meg nem hiszem, hogy bárki is megjegyezné, hogy 20 éve melyik hónapban, vagy egyáltalán mennyi idősen tudott guggolni, vagy lépcsőzni, vagy páros lábbal ugrálni, mert ezek a dolgok természetesebbek, mint hogyha elindul a gyermek, illetve kibújik az első foga stb.


:)

2013. jún. 3. 08:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!