Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet adni edesitoszerrel a...

Lehet adni edesitoszerrel a teat 2 es 3eves gyereknek?

Figyelt kérdés
Edesito bogyo konkretan. Art nekik vagy semmi bajuk nem lesz tole? Rengeteg teat isznak ebben a melegben, es nem akarom, h a sok cukortol bajuk legyen, anelkul meg nem isszak meg.
2013. máj. 16. 11:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
2 éves kor fölött inkább egy kis mézzel édesíts, bár szerintem a cukor is kevésbé ártalmas, mint az édesítőszer. Én - ha választani kell - inkább cukorpárti vagyok, ha a méz valamiért nem jöhet szóba (pl. túl kicsi a gyerek, vagy allergiás, stb.)
2013. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
és mi lenne,ha nem tennél bele nekik semmit? esetleg egy kis mézet. sztem inkább a cukor, mint az édesítő. lassan-lassan csökkentsd a cukor mennyiségét, hátha ne veszik észre. (pl. ha 4 kanál cukro teszel egy adagba,akkor köv nap már csak 3 és 3/4 kanál, két nap múlva 3 és fél kanál...stb.) vagy a sima víz? nem isszák meg?
2013. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Szia, én biztos, hogy nem terhelném feleslegesen a kicsim szervezetét ilyen mesterséges, kémiai úton előállított anyaggal. Hidd el, hogy kevesebb cukorral, esetleg mézzel nem fogsz ártani a gyerekeknek, ez csak egy buta tévhit.

Én cukorbeteg vagyok és ha lehet, még én is kerülöm az édesítőszereket, ráadásul rá is van írva, hogy hasmenést, hasfájást okozhatnak, van, amelyik szorbitot tartalmaz, pokoli hascsikarást okoz ám. Vannak olyan jóízű és kiváló minőségű gyümölcsteák, amikbe szinte vétek bármit is tenni, érdemes kipróbálni.

2013. máj. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A sok édesítőszer hasmenést okozhat. Mért nem vizet isznak ebben a melegben? Én magam sem fogyasztok édesítőszert, biztos nem adnék a gyermekemnek sem. Akkor már inkább a sok cukor, mint a mű édesítőszer.
2013. máj. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Steviat tegyél bele.
2013. máj. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az édesítőszer nagyon egészségtelen, akkor már inkább a cukor, milliószor jobb, hiába az sem a legegészségesebb. Ahogy írta is valaki, inkább akkor méz.

Én pl. nyírfacukrot veszek, az is nagyon jó, csak nem olcsó.

2013. máj. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha már szóba került az édesítőszer, elmondanám, hogy nagyon oda kell figyelni mit vesztek, mert a legtöbb gyümölcslében, savanyúságban, kolbászban, üveges halban (nem jut eszembe a neve) van édesítőszer! És persze az összes fogyókúrás és light termékben édesítőszer van! Csak azért mondom, mert én sem támogatom az édesítőszert, viszont álmomban nem gondoltam, hogy még a kolbászt is meg kellene néznem.
2013. máj. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Még felnőttnek is egészségtelen. Sokkal egészségtelenebb, mintha cukorral csinálnád. Mű dolog.
2013. máj. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Vizet igyanak -néhány csepp citromlével. Más nem kell bele, oltja a szomjat és egészséges. A kemikáliáktól meg kell óvni a kicsiket! Az édesítőszerektől még fokozottabban óvni- váltogatják és sok év múlva derül ki: áá ez nem jó, jön a következő. Most őszintén, minek?
2013. máj. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Az én kislányom (3,5 éves) cukorbeteg, mi dietetikus tanácsára a LIDL-ben kapható folyékony édesítőt használjuk, az aszpartam-mentes és nincs mellékíze sem.
2013. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!