Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet adni edesitoszerrel a...

Lehet adni edesitoszerrel a teat 2 es 3eves gyereknek?

Figyelt kérdés
Edesito bogyo konkretan. Art nekik vagy semmi bajuk nem lesz tole? Rengeteg teat isznak ebben a melegben, es nem akarom, h a sok cukortol bajuk legyen, anelkul meg nem isszak meg.
2013. máj. 16. 11:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az azért más ha cukorbeteg és emiatt kell az édesítőszert használni. Az ő kis szervezetének kevesebbet árt az édesítőszer mint a cukor.
2013. máj. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Koszi, ment mindenkinek a zold kez! Sajnis a simaviz nem nyero....ezt en rontottam el. Most hazi gyumolcslevet csinaltam,az bevallt nekik! :-) A cukor adagot amugy mar csokkentettem, ket kanal masfel literbe.
2013. máj. 16. 11:45
 13/18 anonim ***** válasza:

2-3 éveseknél még helyre lehet hozni. Igenis, legyen a víz a nyerő. Te alakítod! Ha állandóan cukros-savas-vegyszeres italt isznak, a első lépésben a foguk, majd sorban a szervezetük többi része HELYREHOZHATATLAN károkat szenved.

Víz. Kevés igazi citromlével- az gyenge sav- FINOM oltja a szomjat és egészséges !!!

2013. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Próbáld rávenni a vízre őket, pl. egész nap víz van, és ha szépen ittak napközben akkor uzsira mindig van banánturmix, szörpi, eperturmix, gyümölcslé, tea, kakaó, ivójoghurt stb.
2013. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
a szaharin alapú édesitót te se használd mert nagyon káros. Viszont az egészséges édesítőszert (xilit, nyirfacukor, stevia) szeritnem lehet de kérdezd meg az orvost. Nagyon nem mindegy miből van. Én pl cukrot nem adnék az tuti, de szahrinos édesítőt még annyira sem. Én si csak xilitet fogyasztok.
2013. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


szerintem sem a legjobb ötlet az édesítőszer.

Helyette inkább nyírfacukrral édesíts vagy mézzel, ha már mindenképp kell- de azt is nagyon minimálisat.

Nálunk elsősorban víz ivás van, ha teát iszik a kisfiam, azt is igyekszem a lehető legtermészetesebben. A gyermekteáknak (pl. pickwick fehér tasakos) egyébként sincsen rossz íze cukrozás nélkül sem, mert gyümölcsteák, nem pedig erős fekete.

Ha savanykásabb teát készítek (pl. narancs) vagy citrommal is ízesítek valamit, akkor teszek az 1 literhez (!) egy kisebb csapott evőkanál NYÍRFAcukrot.

Természetes anyag, kisebb kalóriatartalom, nem teszi tönkre a fogakat.


Ha most elég édesen isszák, akkor az is jó ötlet lehet, hogy a cukorról szépen átálltok valaki kevésbé egészségtelenre és aztán annak a mennyiségét csökkented le fokozatosan 1-2 hét alatt.


Érdemes esetleg még arra is figyelni, hogy az ún. 100%-os gyümölcslevek is tele vannak cukorral- mi azt is jól felhígítva isszuk, ha alkalmanként sor kerül rá.


Tudom, hogy nem könnyű "harcnak" nézel elébe, mert sajnos az óvodák, bölcsődék többsége víz helyett az agyoncukrozott és citrompótlózott fekete teát kínálja a kicsiknek, amivel én nem nagyon értek egyet.


Szép napot:

2013. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Csináld inkább mézzel. És fokozatosan szoktasd le őket a cukorról. A tea natúran a legfinomabb.
2013. máj. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. máj. 16. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!