Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig érdekli ennyire a...

Meddig érdekli ennyire a kisgyerekeket a pakolás?

Figyelt kérdés

A kisfiam 17,5 hónapos.

Hihetetlen, amit írok, de 5 hónapos kora óta szenvedélyesen pakol (akkor kezdett el mászni). Akkor még örültem, hogy milyen ügyes kis baba, hogy kihúzza a fiókot, kinyitja a szekrényt, stb. De már olyan 9-10 hónapos kora óta egyre tarthatatlanabbá vált a helyzet. Egy-két hónapja pedig végképp. Nem hiszitek el, de egy őrület, kora reggeltől kezdve, amíg csak bent vagyunk a lakásban, ide-oda futkos, rohangászik és pakol, hajigál le mindent mindenhonnan. Olyan tempóban rohan, hogy futva sem tudok utána elpakolni. Főleg főzés, házimunka közben. Tele van az egész lakás műanyag tálakkal, edényekkel, körömkefével, papírral, fakanállal, ceruzákkal, ruhákkal, mindennel. Mindent szétszed (például a pelenkázó lapot pár perc alatt darabokra) és kinyit minden szekrényt. Egyszerűen fékezhetetlen, én ilyet még életemben nem láttam. A tiltás kevés, mert NEM GYŐZÖM neki mindazt megtiltani, amit egy pár perc alatt művel. A szekrényeket sem tudom már ennél jobban bezárni és kiüríteni, ahhoz új bútorok kellenének :-(. Szóval minden napom azzal telik, hogy a házimunka mellett egyfolytában pakolok utána, vagy: egész napra elmegyünk itthonról, de ez utóbbit nem lehet minden nap csinálni. Az ismerőseink (akiknek egyébként eleven gyerekeik vannak) is el vannak képedve azon, amit művel. Más gyerekektől még ilyet nem láttak. Meddig tart ez még? Azt hittem, hogy egy lassan másfél éves gyerek már túl van ezen a korszakon...


2009. okt. 1. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A mi kisfiúnk 13 hónapos és ugyanezt csinálja mindent ki és szétpakol a szárítóról leszedi a ruhákat az aznap vásárolt dolgokat míg nagy hirtelenjében leteszem a zacskóval a földre míg ebédelünk vagy valami mást csinálunk már azt veszem észre, hogy hordja be a szobába a fehérneműk közé. Egy ideig hagytam hátha az "megnyugtatja" de nem! :( :)

újabb és újabb dolgot talál ki, hogy mit hova "kell" tennie. Annak meg nem látom értelmét, hogy egyfolytában mondom neki, hogy ezt nem szabad azt nem szabad. Remélem kitalál valami mást mert kicsit kiakasztó nap mint nap. És a legszörnyűbb, hogy látom sógornőmön meg sógoromon, hogy azt hiszik milyen rendetlen vagyok. közben a fiam meg pakol és pakol.

Szerintem majd kinövik......:D

2009. okt. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Húú lányok ti összefoglaltátok azt ami nálunk történik.Kellene még két cseléd a házba aki a gyerek után pakol.A ruhákat napi szinten hányom befele a szekrénybe.Kezdetbe hajtogattam mostmár nem érdekel.Stb stb stb...
2009. okt. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is nagy pakoló volt, de hagytam és nem érdekelt, így hamar leszokott róla. Minden így működik az életben, amíg idegesít, nem szűnik meg..

Ez van:)

2009. okt. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős :)

A tiltás nekünk nem jött be. Tulajdonképpen minden szekrényt egyszer-kétszer, max 3x kipakoltam már vele mosolyogva. Odaültem mellé és együtt végignéztünk mi van benne. Azóta nem érdekli :D


Párom először zárakat akart felrakni, merthogy vannak ilyenek, de én nem akartam, inkább hagytam, minél hamarabb túllegyen rajta.

Próbáljátok ki, hátha bejön!


A másik: nem pakoltam rögtön utána. Rájöttem, hogy neki van egy bizonyos "káoszigénye", tehát amint elpakolok egy fióknyi cuccot, azonnal betámad egy másikat. Egyszerűen hagytam, hogy rumlit csináljon és a délutáni alvása alatt, illetve amíg apával este fürdik pakolok el, így fajlagosan sokkal kevesebb időt és energiát kellett ráfordítanom a dologra és ő is kevesebbet rámolt.

Én elég rendmániás vagyok egyébként, de bele kell nyugodni "ilyen" gyerkőc mellett, hogy ez nem megy. Add fel, nem lesz most rend a lakásban egy darabig. Kitartás! :D

2009. okt. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pakolni addig pakol a gyerek amíg van pakolni való. Utána már rámolni fog csak nem a megfelelő helyre. :) Érdekes nálunk kimaradt a pakolászási roham. Bár ma is kivesz ezt azt, de semmi vészes, pár darab. Nem nyitogatja szekrény ajtókat fiókokat pedig bőven eléri. VAn hogy kivesz valmit de csak eg dolgot és már be is csukta az fiókot. Mi 16 hósak múltunk.
2009. okt. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, de engem nem zavart, ha jött épp valaki szépen elpakoltam, ha nem akkor a déli alvásnál meg lefekvés előtt. Aztán leszokott úgy ahogy róla, most már a szekrényekbe is csak benéz megvizsgálja mi van benne, én odamegyek és szépen elmondom, látod milyen szépen vannak itt a kis ruháid. Erre csak mosolyog. Persze a játékait azt pakolja minden felé, főleg a konyhába a lábam alá, de hát azért gyerek. Hagyni kell, ha csináljon csatateret, aztán megunja hamar. 15 hónapos kisfiú anyukája
2009. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát várok, mást nem tudok tenni. Azt hittem egy másfél éves gyereket már nem érdekel ennyire az ilyesmi... Próbálok nem rögtön elpakolni, csak hát ekkora rumliban elég nehéz mozogni is pl. a konyhában, folyosón.
2009. okt. 2. 23:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!