Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak a gyereke sem eszi meg...

Másnak a gyereke sem eszi meg a főzeléket?

Figyelt kérdés
Mióta a lányom megfogja az ételt kanalas kajákkal bajban vagyok. Se a főzeléket sem a levest nem eszi nagyon. A bölcsibe meg folyton fözelék van. Mindig éhesen kapom vissza a lányomat, mert nem eszik meg semmit. Néha szeret kanalazni, de csak játszogat igazán. Itthon is csak pár kanállal eszik a fözelékekből. Hagyom hogy saját maga lapátolja a fejibe, de így sem eszik többet. Más is van, volt már így? Hogy probáltátok rászoktatni a fözelékevésre?
2009. szept. 29. 09:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Én kisfiam mióta cukorbeteg lett sajnos nem eszik meg semmilyen főzeléket. A levesekből mindenfélét eszik,minden nap azt is főzök,mert nagyon szereti a zöldségdús ételeket.

Ennyi idős korban kialakulhat,hogy egy addig szeretett ételt,nem fogad el csak egyszer. Én nem erőltetem vele,de mindig próbálkozom,hátha kér. Védőnőnk véleménye is az,hogy nem baj,ha 3-4 félét eszik csak,azt kell készíteni! Ha nem eszi a főzeléket,gazdag leveseket kell főzni!

2009. szept. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ugyanez a helyzet nálunk is, írtam is kérdést ide :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

most az van, hogy kelttésztás dolgokat, pogácsát, túrógombócot, nudlit, kenyeret, perecet (a nagyot), extrudált kukoricás vagy búzás szeletet, sajtosrudat, rizsszeletet, natúr kekszet, joghurtot, rizspudingot, krémtúrót, almát, barackot eszik, reggel-este a tej, napközben víz. És ennyi. Ja, meg a konzerv bébiételek közül néha a paradicsomos és a tökös húsos főzelékeket elfogadja, de ha én főzöm tök ugynazt, az nem kell. Sőt, ha én főzök rizspudingot és beleteszem a bolti poharába, az se kell :)) pedig tök ugyanolyan ízű, állagú...nem tudok mit tenni, próbálom variálni amit megeszik, mert ha azt akarok adni amit nem akar, üvöltés és hiszti a vége. Amúgy nagyon nyugodt, kedves, normális gyerkőc, bővebben olvashatsz róla a kérdésemben, ha érdekel :)

A bölcsivel mi is gondban leszünk, ha megy (januárban), de abban bízom, ha látja a többiektől, talán jobb belátásra tér. A tiéd mennyi ideje jár? Lehet még nem "aklimatizálódott" :))

2009. szept. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!