Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalatokra vagyok kíváncs...

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, van köztetek olyan akinek a 2. gyermeke is olyan örökmozgó, eleven, dacos, makacs és önfejű lett, mint az első?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kisfiunk,akit nagyon szeretünk,de néha az őrületbe kerget nagyon értelmes,ügyes gyerek,de olyan makacs,önfejű,hisztis tud lenni,hogy a falba verném legszívesebben a fejem.Következetesek vagyunk van büntetés,van dicséret.Nagyon eleven,igazi örökmozgó,az evés alvás örök probléma.Szeretnénk majd kistestvért 1,5-2 éves belül,és gondoltam megkérdezem mik a tapasztalatok,arról,hogy van-e esély arra,hogy a második kicsit nyugodtabb egyszerűbb eset lesz,vagy ne is reménykedjünk? :)

Köszönöm a válaszokat! :)


2013. ápr. 28. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem az első akaratos, önfejű, követeli a figyelmet, a kicsi (1,5 év a korkülönbség) meg pont az ellentéte. Nyugodt, kicsit olyan alamuszi nyuszi típus. Viszont nagyon jó, hogy van a kistesó, mert a nagynak meg kellett tanulnia, hogy nem mindig ő van a középpontban, bizonyos dolgokat meg kell osztani, néha várni kell, stb. Ha nincs a kicsi, akkor lehet, hogy nagyon nehéz időt élnénk most.


Más gyereknél azt látom, hogy ahol ilyen karakterű a gyerek és nincs testvér, ott a gyerek megszokta, hogy mindig ő van a figyelem középpontjában, nehezen játszik másokkal, nem bírja elviselni, hogy az anyja mással beszél, minden azonnal kell neki, ha nem kapja meg, akkor jön a hiszti, stb. Két ilyen ismerős egyke is van a környezetünkben, nagyon nehéz velük a szülőknek. Olyan egykével, amelyik nem ennyire makacs és erőszakos, ott nincsenek problémák, de ennél a két gyereknél igen.

2013. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szereti a gyerekeket,jól eljátszik velük,sőt rajong értük,ezzel nincs gond szerencsére.
2013. ápr. 28. 20:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Első gyermekem fiú,nagyon eleven,nagyon mozgékony ,hiperaktív.

Második gyermekem lány ,sokkal nyugodtabb ,együttműködőbb,simulékonyabb .

2013. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hú megnyugtató azért hallani! Köszönöm mindkettőtöknek! :)
2013. ápr. 28. 20:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Az enyém is szerette a gyerekeket, ezzel nem is volt gond. Hanem az, hogy ha egyedül lett volna, akkor bármi van, akkor azonnal tudtam volna reagálni. Azonnal megnézni a rajzát, azonnal odaadni a ceruzákat, azonnal tálalni a levest.. jól el is lett volna kényeztetve, mint pl az erősebb karakterű gyerekbarátoknál is, ahol nem lett tesó, ők nem tanultak meg várni, anyát megosztani. Van amelyik nagyobb már és kiborul, ha az anyja más gyerekkel foglalkozik két percet is, vagy pl. beszél az anyja, ő odamegy és közbevág. Ha várni kell, akkor már jön a hiszti - és ezt pici gyereknél még elnézi az ember, de kisiskolás korban már nem. Nekem mivel ott volt a kicsi és őt is el kellett látni, a nagy rá volt kényszerítve, hogy várjon, engem megosszon.

2013. ápr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm.
2013. ápr. 28. 20:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva :) vagyis az első is eleven dumagép, de ő nem dacos nem is hisztis, vele lehet " tárgyalni" alkalmazkodóbb elfogadóbb típus. A kicsi 1,5 éves egy igazi kis ôrdög eleven is makacs is dacos is, pedig 5 év van közöttük és a nagytesó imádja babusgatni, meg tanítgatni
2013. ápr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!