Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korig tart általáb...

Mennyi idős korig tart általában egy kisgyereknél az igazi hisztis korszak?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy hány éves korig tart általában az a korszak, amikor egy kisgyerek minden olyan dolog miatt hisztizik, ordít, toporzékol, földhöz vágja magát, ami nem úgy alakul, ahogy ő szeretné.

Mikor ér ez legkésőbb véget?

Mennyi idős kor az, amikor már nagy valószínűséggel nem fog így reagálni minden apróság miatt?


2009. szept. 26. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez rajtad múlik. Amíg reagálsz a hisztire, addig csinálni fogja. Ha viszont teljesen közömbös maradsz, mintha nem történne semmi, vagyis rájön, hogy semmit nem ér el vele, akkor abba fogja hagyni. Én életemben egyszer vagdostam magam a földhöz, anyukám bevitt a szobába, hogy a szőnyegen csináljam, ahol nem érhet semmi baj, és magamra hagyott. Sohat többé nem hisztiztem. Barátnőm szintén a szobájukba vitte és otthagyta a gyerekeit minden hisztinél, pillanatok alatt leszoktak róla. Legjobb már az első otthoni toporzékolásoknál elvenni a gyerek kedvét, mielőtt nyilvános helyen is rászokik. Ott mégsem hagyhatod, hogy egyedül tombolja ki magát.
2009. szept. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8 éves tesóm még most is hisztikorszakos, egy szobánk van, el tod képzelni :(
2009. szept. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiam télen kezdte,jó volt mert hazaértünk födhöz vágta magát az overálba /kitudja miért?/ ott hagytam ,átöltöztem ,megnyugodott és kész!Nála kb.oviig tartott! A lányomnál most is tart ,csak épp földhöz nem vágja magát,18éves! Ne keseredj el! Rajtunk mulik meddig tart!
2009. szept. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 3 éves, és nagyon akaratos.Nagyon nehéz büntetni, ha rossz, mert semmi hatásos büntetést nem tudok kitalálni.Ha bezárom, jól elvan ott egyedül, ha elveszem a kedvenc játékot tőle, egy fél percig sír, és elfelejti, nem is hiányzik neki.Ha magyarázok, nem figyel.Megígéri, hogy nem hisztizik, felesel, de a következő percben újra kezdi...Nagyon nehéz...
2009. szept. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, a fiam még csak két éves, de a hiszti már megy és hiába viszem be a szobájába, hogy itt hisztizzél és kimegyek, jön utánam és ott csinálja... akárhová megyek, jön utának, húzza a ruhámat, elém áll és kapaszkodik a ruhámba és csinálja a műsort...nagyon el vagyok keseredve, hogy hogyan csináljam, hogy nem veszek róla tudomást...
2009. szept. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem soha. A hisztis gyerek az is marad, nyilván nem vágja földhöz magát 10 évesen de benne marad csak más formában fog elő jönni. Nem is mindig csak újra és újra próbálkozik. Fiam 10 hónaposan kezdte a hasra vágást mert valamit nem engedtem neki. Miután nem ért el vele semmit mert nem vettem róla tudomást abba hagyta egy ideig aztán pár hónap múlva újra próbálkozott valami miatt. Ha jól emlékszem 2 éves korában már csak toporzékolt nem feküdt a földre. De azóta is mindenem megsértődik ha nem úgy van ahogy ő akarja duzzog apróságokon, ezért írtam hogy szerintem soha csak átalakul.

Az anyukának aki írta hogy nem tudja hogy nem vegyen róla tudomást mert mindig utána megy a gyerek azt írnám hogy egyszerűen nem vigye sehová, ne szóljon hozzá csak tegye a dolgát amit épp csinált. Tudom nehéz nekem se sikerült mindig és figyelni kel hogy baja nem legyen közben a gyereknek de nincs hatásosabb módszere mint a közöny. Ha felveszed vagy rá szólsz vagy csak magadban dühöngsz máris elért valamit. Akinek nincs hisztis gyerek el sem tudja képzelni milyen nehéz. Nem te tehetsz róla hogy hisztis a gyereked, ez is a génekben van mint a cserfesség vagy hasonló.

2009. szept. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!