Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megtudom valamivel könnyíteni...

Megtudom valamivel könnyíteni a gyermekemtől való elválást amikor iskolába megyek?

Figyelt kérdés
Két és fél éves a kislányom,és ha iskolába megyek rettentően sír.Pedig a nagymamával marad itthon,akit imád.
2009. szept. 25. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

ùgy hogy nem köszönsz el

csak fogod magad és lelépsz akkor amikor nem lát.

én sokat vigyáztam gyerekere, au-pair is voltam és a tesóm mindkét gyerekére. söt még a barátnömére is akire soha senki elötte nem vigyázott, mert se nagyszülö se más rokon nem volt, és bennem bízott meg elöször mikor a gyerek már 2 éves volt. annyira ügyes voltam hogy észre sem vette hogy anya 2 órát nem volt otthon. De mikor észre veszi akkor csak annyit mondok, hogy anya jön vissza, dolga van és jön vissza. A jön vissza szó nagyon megnyugtatott minden gyereket, volt olyan aki percenként rohant az ajtóhoz, de nem sírt mert eltereltem a figyelmét, és de mindig hozzá tettem hogy anya jön vissza.

A lényeg hogy soha de soha senki ne mondjon olyat a gyerkenek ha rossz leszel anya nem jön, vagy ha sírsz anya nem jön. ilyeneket soha.

Mindig azt mondtam, ha elkezdesz sírni és végig sírsz is vissza jön anya, de gyere játszani. anya mindig vissza jön. ez a lényeg.

2009. szept. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
34%
Eléggé felháborodtam, mert amit az első irt, az az, amit pszichológiailag nem szabad! Lehet, hogy igy a szülőnek könnyebb, de ez a gyerek ÁTVERÉSE. Az, hogy sir utánad, normális, és jó, azt jelenti, hogy szeret és kötődik hozzád. Igy ne vedd a szivedre. Ez egy természetes jelenség az életben. Az viszont, hogy anya "eltűnik", nem az élet természtes jelensége. Igazán sajnálom, hogy még egy baby sitter is ilyeneket alkalmaz, ezek szerint valóban nem fogom idegenekre bizni a gyerekemet. Amit tehetsz, hogy előre felkészited, és valami olyan rutint párositasz a suli mellé neki, amit ő is várni fog és leköti. Azaz (csak példa), szereti, ha nagyi süt neki csokitortát, akkor előre megbeszéled vele, hogy te akkor suliba mész, és ők pedig a nagyival együtt csokitortát fognak sütni. Vagy egy kedvenc játék, valami új lehetőleg, amit csak ezeken a napokon abban az időben használhat. De akkor sem szabad béna kisgyerekként kezelni, komolyan kell venni. És csak saját tapasztalatomat tenném hozzá: 2.5 évesen mandulaműtét miatt kórházba kerültem, sirtam, hogy ne hagyjanak ott. Szüleim ezt azzal oldották meg, hogy közölték, mindjárt jönnek, csak előbb engem megvizsgál a doktorbácsi. Aha. Na ilyet ne tegyél soha, legyél fair szülő. És visszatérve az elejére, mert az normális, hogy sir. Az nem, hogy otthagyod titokban.
2009. szept. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat ez a szülö feladta felkészíteni a gyerket arra hogy almegy.

Vagy is én azt nem írtam hogy a szülö elötte már mondja a gyereknek hogy elfog menni és a kata vigyáz majd rád. Ez nem egyszer csak eltünök. Ilyenkor a gyerek látja hogy az anya készülödik és el fog menni, el is búcsuzik csak mi nem kísérjük ki, és nem bögetjük a gyereket az ajtóban. Eltereljük a figyelmét és a gyerek nem látja az ajtón kilépés pillanatát. Mert ott törik a mécses el.


Nálam volt olyan is hogy a szülöknek hajnalban lekkett indulnia el otthonról. 2 éves volt a gyerek, hajnal 4-kor oda mentem és a gyerek kb 7 kor kelt. mivel a szülök már napok óta mondogatták hogy reggel a kata lesz ott és ök majd csak este jönnek, így a gyerek felkelt megkérdzete hol az anyja, mondtam neki hogy elment ahogy megbeszéltük és egy hangja nem volt neki. pl a sógornöm jól feltudta készíteni a gyerekeket. ahol nanny voltam ott pedig reggeltöl estig a gyerekkel voltam, ott inkább az volt a baj ha én mentem el.


ja és kedves elözö leszóló, nem a babysitter hibája ha a gyereket a szülö nem készíti fel vagy rosszul neveli hanem a kedves szülöé.

2009. szept. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak a levélírónak,aki az ellen van,hogy ne verjük át a gyereket.Azt nem értem,hogy az ő írása miért tűnik fel úgy,mintha nem lenne hasznos.Tehát kedves bébiszitterek!Kiváncsi lennék,a saját gyereketektől el tudnátok e menni köszönés nélkül.És akkor hol van a bizalom?Valójában olyan praktikákra voltam kíváncsi,mint tortasütés,vagy bármi,ami "helyettesít"",és szereti a gyermek.Egyébként 2 perccel azután,hogy elmegyek,hívnak telefonon,hogy játszanak,és jól vannak nyugodjak meg.Csak azt a sírást szerettem volna kihagyni.Mégeegyszer köszi a tippeket,és nektek is kedves babyszitterek,majd meglátjátok Anyaként teljesen más szemszögből fogtok nézni egy gyereket.
2009. szept. 27. 13:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerencsés helyzetben vagyok,mert nem kell babayszittert fogadnom a gyermekem mellé.Még a felkészítésre reagálnék,napokkal előtte beszélgetünk a gyerekkel arról,hogy Anya hétvégén iskolába jár,és mamával lesz,és a gyerek örül,mert imád mamával lenni és játszani,de amikor oda kerül a sor,akkor sírni kezd.Továbbra is fenntartom azt,hogy bármilyen felkészítés ellenére sem jó köszönés nélkül lelépni,mert átverés,és megrendül a gyermek Anyába vetett bizalma.Ami a bébiszitternek nem baj/sőt/!Nyílván munkád során találkoztál olyan Anyával,aki bármilyen okból hibáztatható volt,de ez általánosításra nem adhat okot.Üdv
2009. szept. 27. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!