Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A fiam szinte állandóan pödri...

A fiam szinte állandóan pödri a haját. Mit tehetnék hogy le szokjon róla?

Figyelt kérdés
Talán nem is igazán pödri mind inkább morzsolgatja az ujjai között és addig hogy a haja ki is jön. Már pici korában is csinálta cumizás közben. Gyakran vágtuk a haját és akkor egy darabig nem csinálja aztán újra kezdi. Most már nagyobb és nem szeretné ha levágnánk a haját, ezért jobban zavar a dolog, mert szinte mindig csinálja. Nem akarom csak azért kényszerből levágni neki hogy ne pödörje. Volt hogy egy foltban hiányzott a haja. Tanácsot kérek mit tegyek vele, hova forduljak?
2009. szept. 24. 16:46
 1/9 anonim válasza:
vegyél neki egy kínaiba ilyen pót haj copfot kb :1000 forint, és ha a saját hajával csinálja üss egy picit a kezére ( ne verd meg mielőtt leszolnátok ) csak épp hogy megérezze :D
2009. szept. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez most ugye vicc akar lenni? De annak se jó.

Azért kösz a próbálkozást de nem hiszem egy mű copfot fogok rakni a fiam fejére és a verés se hiszem jó ötlet.

2009. szept. 24. 17:11
 3/9 anonim ***** válasza:
kihagytad azt a lényeges dolgot hogy hány éves a fiad! ha még csak 5-6 akkor nyugi majd kinövi! de ha már 7-10 akkor mondd meg hogy mikor kezdte el pödörgetni a haját! lehet lelki ok is. hogy ideges. de ezt kissé kizártnak találom. viszont sose lehet tudni.
2009. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
nem azt mondtam hogy verd meg , de oda is irtam, uristeenn.. csak segíteni akartam, és nem azt mondtam hogy add rá hanem hogy add a kezébe, de ha rossz néven vetted akkor bocs:S többé erre az oldalra se jövök!
2009. szept. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

10 éves a fiam és mint írtam, már cumizás közben is csinálta vagyis még 1 éves se lehetett amikor elkezdte talán csak akkor nem húzta ki a haját.

Köszönöm az eddigi válaszokat és bocs az elsőtől kicsit túl reagáltam a válaszodat.

2009. szept. 25. 07:03
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ha a kezébe adnám tuti ki röhögne és nem hiszem hogy akkor nem a fejét piszkálná. A kézre csapás azért nem tartom jó ötletnek amiért most rá szólni sem akarok, mert szeretném inkább az okát kideríteni és hogy magától szokjon le róla ne pedig kényszerből, mert akkor lehet hogy más valamivel pótolná ezt a tevékenységet.
2009. szept. 25. 07:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Az hogy ki is tépkedi, aggasztó dolog,én elvinném gyerekpszichológushoz (engem is vittek gyerekkorban a szüleim, én a körmömet rágtam, arra emlékszem, hogy rajzolnom kellett, meg beszélgetni)


Folyamatosan, mindig csinálja? Vagy csak ha unatkozik, tévézik? Pótcselekvés? Vagy feszültségoldás?


Amúgy egy ismerősöm még bőven 30 felett is pödri a haját, ha ideges,úgyhogy nem biztos, hogy nagy a baj,lehet,hogy tényleg csak rossz rögzült szokás,de én a tépkedés miatt azért elvinném orvoshoz.


-Ninu-

2009. szept. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!!Hat nem biztos,hogy orulni fogsz annak amit irok:(En 29eves vagyok,es van egy 1 eves kis fiam,de nem is ez a lenyeg!!En kis baba korom ota ugyanazt csinalom,amit a Te fiad!Es ami napig is ettol nyugszom meg:)Ez egy pot cselekves,olyan mint pl.a koromragas!HOgy hogyan lehet leszokni rola,azt nem tudom,mert en a mai napig csinalom,es nem is birnam ki,hogy ne tegyem!De azert sok sikert kivanok Nektek,hatha megis van valami megoldas erre!
2009. okt. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm.
2009. okt. 2. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!