Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy 2 és fél...

Mit tegyek, hogy 2 és fél éves kislányom rendesebben egyen?

Figyelt kérdés

A kislányom nem akar enni. Már régóta tart ez nála, de már teljesen tanácstalan vagyok. Reggel kakaót vagy tejeskávét, karamellás tejet iszik. Tízóraizni nem akar, hiába kínálom bármivel s az uzsonnával is így vagyunk. Az ebéd az kész katasztrófa. Leül a család enni, Ő van, hogy oda sem akar jönni egyáltalán, mindig mást talál ki. Ha odaül végre, akkor eszik (-ha eszik...)kb 2 kanál levest és megszólal, hogy "-Köszönöm az ebédet!!!". Valahogy rávesszük a második félére, abból is vagy eszik, vagy nem. Főzeléket egyáltalán nem kér. Ha eszik valamit, akkor kap egy kis kubut , mielőtt elalszik ebéd után.Uzsonnára nagy ritkán sikerül vagy egy fél yoghurtot, vagy fél túrórudit ennie. A vacsora általában a legsikeresebb, de az sem mindig.Elalvás előtt viszont meginna vagy három cumisüvegnyi tejet is... Rengeteg mindent nem szeret, sőt megkóstolni sem akar. Csümölcsöt egyáltalán nem fogad el. Nagyon ritkán a barackot vagy a banánt, azt is egy héten ha egyszer.

Nagyon aggódom , mert semmi vitamin és ásványi anyag nem kerül így be a szervezetébe, csak ami a tejjel megy be. Egyébként nem sovány , sőt nagyon is jó húsban van, de azt nem értjük, hogy mitől???!!! S hiába van jó húsban, ha nem tudom egészségesen étkeztetni.

Már nagyon sok taktikát bevetettem, de semmi nem vált eddig be!!! Kérlek segítsetek!!!

Egy aggódó anyuka


2009. szept. 23. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam, mikor egyéves volt, bár az sajna vashiánnyal volt kombinálva.

Most oké minden, bár még mindig nem egy falánk.

Én megvonnám a tiédtől - még ha drasztikus is - az édességeket, még a kakaó helyett is tejet adnék. Menjetek ki a friss levegőre sétálni minden délelőtt és délután. Utána olyan jót fog enni, azt, amit csak elé teszel. Kint ne nassoltasd persze az úton.

Én a teát sem ízesítem. Van hogy vizet adok. Az italok sok kalóriát jelentenek, ha gyümilevet kap vagy karamellát. Húst is minden nap próbálj neki adni. Szerintem még egy jó kis sonka, házias kolbász is jobb, mint a semmi. A túró rudi helyett néha saját készítésű túrógombócot, tésztát vagy körözöttet adj zöldségekkel. Joghurtból pedig natúrt. Ezt ízesítheted gyümölccsel vagy müzlivel, ha nagyon húzná a száját. Mondom, a testmozgás után nagyon meg tud jönni az étvágy, főleg, ha még hideg fronti hatás is van.

2009. szept. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tippeket!

Igen, a levegőzés megvan nálunk, rengeteget van kinn,(kertes ház, falusi levegő) játszik, szaladgál stb... de sajnos nem éhesebb tőle. A teájába pedig épphogy egy picuri cukrot teszek csak ( 1 literhez egy lapos evőkanálnyit). Lehet ezt sem kellene??

A kolbászt és a husit, császárszalonnát , párizsit azt kivételesen szereti, általában ezeket eszi, ha eszik, ( bár egy egér is többet eszik ezekből, mint a Törpim...),de a zöldséget és gyümit ,a túrót nem tudom vele megetetni :-(((( Bár azért mindig bepróbálkozok, hátha egyszer elkezdi.

2009. szept. 23. 16:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én lányommal is ez a helyzet, ő novemberben lesz 2,5. Mi egyszerűen kihagyjuk a "felesleges étkezéseket": a tízórait és az uzsonnát, így ebédre is megéhezik és a vacsora kicsit hamarabb van, mint eddig, de legalább eszik valamit. Ha az ebédet nem fogadja el, akkor elküldöm aludni: minden gond nélkül megy és amikor felkelt, akkor megpróbálom újra az ebédet. Mindegy, hogy éppen hány óra van. Persze néha még így sem eszik. Nálunk a virsli és a Sága Hami maci a "húspótló". Reggeli tej+ kifli, vagy natúr Corn Flakes. (amikor kicsit jobb az étvágya akkor kaphat kakaót, vagy csokis pelyhet, kakaós csigát. De ahogy észreveszem, hogy romlott az étvágya, akkor pár napig, vagy hétig megvonok minden édeset!) Szerencsére az almát, szőlőt eszi, úgyhogy ez a "jutalom" ebéd után. Vacsorára most pár napja az én tányéromból csemegézik. Mert ha ugyanazt kiszedem az ő tányérjára, akkor már nem olyan szimpi neki. Inni vizet és csipkebogyó teát iszik mézzel. Amikor jobb az étvágya akkor kap gyümilevet is, de most az is meg van vonva. Nem kiabálom el, de javulást tapasztalok!
2009. szept. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!