Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A szemészeten hogyan zajlik a...

A szemészeten hogyan zajlik a vizsgálat egy 3 éves gyereknél? A védönö szerint kancsal.

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 13:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Az öledbe ülteted a gyereket és az orvos mutat egy képet, amin meg kell mutatnia az autót, ha látja, akkor jó, mert azt hiszem, akkor párhuzamos a két szem mozgása. Utána még nézegette a szemét és mondta, hogy nézzen oldalra stb. Nem volt még 5 perc sem.
2013. márc. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ.
2013. márc. 25. 14:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Szívesen. Te látod rajta a kancsalságot? A gyerekorvos nem mondott semmit?
2013. márc. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt: messziről kellett a képen szereplő alakokat felismerni, aztán közelről mutatott valami dimenziós képet, amit mozgatott ide-oda a kezével, fel-fel tűnt rajta nehány alakzat (autó, kuta, ...) azokat kellett megtalálni, de bevallom meg én is alig találtam meg. Aztán a gyerek az olembe ült, úgy vizsgálta a szemet a szemvizsgalo gépen (nem tudom mi a hivatalos neve). Nálunk is nagyon rá akarta erőltetni a gyerekre hogy kancsal, csak mert koraszülött volt, állítólag azoknál nagyobb az esély, de eddig mindig jól teljesített a vizsgálatoknál. És továbbra is var vissza minket a doki pupillatagitasra, hátha bebizonyosul a kancsalsag. Nem mentünk vissza arra, szerintem semmi szükség rá, és nem értem az orvosok miért akarjak mindenáron bebizonyítani, hogy kancsal egy gyerek.
2013. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ha jobbra vagy balra néz akkor beljebb van a szeme álitolag de nekem normális. Csak azért viszem el hogy meg nyugodjanak. Én is kancsal vagyok sajna meg is mütöttek de csak rosszabb lett. De nem botladozik a gyerek, azt olvastam hogy a kancsal gyerekek sokat botladoznak meg közelröl néznek mindent. Nála nincsenek ilyen tünetek. Ha egyenesen rám néz akkor nem kancsal, de ha egy picit jobbra vagy balra fordul a feje akkor az egyik szeme beljebb van, de szerintem az normális.
2013. márc. 25. 17:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én lányommal is ez van, a jobb szeme időnként kicsit kiszalad, de egyébként tökéletesen lát. A szemészeti klinikára járunk félévente kontrollra, egyenlőre nem kell csinálni vele semmit. Kicsit fényérzékenyebb is a jobb szeme, hunyorog vele a napsütésben, napszemüveget hordunk vagy simléderes sapkát. Az első szemészeti osztályon nálunk is pupillatágítást akartak csinálni tartós hatású atropinnal, én nem hagytam. A szemészeti klinikán nem is ragaszkodtak hozzá.
2013. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az jo a pupillatágitást én sem fogom engedni. Az én lányomnak nincs fényérzékenysége eddig még.
2013. márc. 25. 18:51
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy zajlott a vizsgálat?
2013. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az ölembe ült és a falon volt egy figurás tábla és el kellett mondania mi van rajta, meg pupillatágitás is volt........ És a végén lézeres szemvizsgálat is volt.
2013. aug. 2. 19:33
 10/10 anonim ***** válasza:
És mi lett a diagnózis?
2014. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!