Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Orrmandula műtét után mivel...

Orrmandula műtét után mivel foglaltátok le a gyereket?

Figyelt kérdés
Gondoltam beviszem a kedvenc játékokat, színezéshez mindent, talán még kisautót is, amivel az ágyban játszhat...(4 éves) Nektek mi vált be?
2013. márc. 19. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én bevittem a laptopot amin voltak mesék! Könyveket vittem! Meg vettem 3db új puzzlet,amit a kórházban bontottunk ki es azokkal el volt színte egész délután! Kisautót azt azért nem vinnék mert nem szabad hasalni,nem tudom h szokott játszani a kisfiad!? Az enyém amúgy 3,5éves,most március 8án mutottek!
2013. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocs hogy nem a kérdésre válaszolok, de leírnátok mi a menete a műtétnek? Úgy néz ki május körül a 2 éves gyerekemet műteni kellene. Tapasztalatok érdekelnének. köszönöm
2013. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
1.vagyok! Az én kisfiamat a Heim Pálban mutottek! Reggel 7re kellett bemennünk (előtte pár nappal vert vettek Tőle es voltunk az altatós orvosnal is),szóval akkor reggel lázat mértek,én papírt töltöttem! A főnővérrel megbeszéltünk pár dolgot,majd elfoglaltuk a szobát,férjem átment a másik épületbe fizetni! Kisfiamat átöltöztettem pizsibe es vártunk! A műtét előtt kb fél órával kapott bódító ún.gumimaci szörpöt,miután az hatott nagyon vicces dolgokat csinált,nagyon jókat nevettem! (addigra már a férjemnek el kellett sajnos menni,mert az influenza miatt nem maradhatott bent de amúgy maradhatna) aztán jött egy pasas aki elvitte volna a műtöig de mondtam h én szeretném,így a műtöajtóban adtam át neki! Na,az szörnyű volt,annal is inkább mert ot már egyszer mutottek,es ugyanaz az érzés...nagyon sírtam miután becsukodott az ajtó! Kb fel óra múlva hoztak vissza,na onnantól kezdve nem mindenki viseli egyformán! Én rettegtem mert hallottam az előzőleg műtött gyerekek ordítasat! Kisfiam sírt mikor felébresztettek (a szobában rögtön), a szájaból jött vissza valadek! De megengedték h kivegyem,es foghattam a kezemben! A dr.nő bejött es mondta h most egy kemény másfel óra következik,legyek erős! De nekem nagyon nagy szerencsém volt,mert a kisfiam nem ordított,kicsit sírdogalt(kb fel órát de nem folyamatosan),én énekeltem es folyamatosan beszéltem hozzá! Aztán mondtam neki h ha álmos aludjon el nyugodtan (a nővérek mondták h az a jó ha alszik) es a kezemben el is aludt! Kb 3/4 órát! Aztán mikor felkelt picit még sírt de mondtam neki h nem szabad mert felszakad a seb,es nagyon okos volt megértette! Es estig játszottunk,tényleg nagyon ügyes volt,ezerszer elmondtam neki h ő egy hős es nagyon büszke vagyok rá! Amúgy nem egy egy helyben ülő gyerek,nagyon féltem h nem fogok vele bírni,de szerintem jó volt a felkészítes! Itthon elmondtam neki h kórházba fogunk menni,ott sokat fogunk ketten játszani,es majd egy picit elviszik mert a nozijaban van valami ami nagyra nőtt es azt ki kell venni!
2013. márc. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ilyen részletesen leírtad. Az én kisfiam négy éves, de Ő is elég aktív, nem szokott egyhelyben ülni. Azt szeretném még tőled megkérdezni, hogy Nektek volt-e az ébredést követően bármi probléma, gondolok itt a vérzésre az orrából, hányás, láz, stb.?
2013. márc. 19. 16:22
 5/12 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Én is köszönöm, hogy részletesen leírtad.
2013. márc. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
bocs az lemaradt hogy nektek miért kellett kivenni? Mi volt a probléma pontosan?
2013. márc. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nincs mit, szívesen!

Nem, szerencsére nem volt semmi probléma (le is kopogom) Másfél hét telt el azóta, remélem már nem is lesz.

A műtétig mesélj neki sokat, hogy aznap mit fogtok csinálni, és úgy mondjátok el nekik, hogy csuda jó egy nap lesz, mert egész nap csak játszani fogtok, de térjetek ki arra is, hogy az orrából ki kell venni valamit, azért mentek.

Az én kisfiam gyakorlatilag szeptember óta folyamatosan beteg volt (októberben elkapott egy ún. mononukleózis nevű betegséget, aminek következtében a nyirokmirigyek mint pl a mandulák is megdagadnak. És az orrmandulája már nem igazán tudott visszahúzódni, 2-3 nap ovi után 2-3 hét itthonlét következett) A nagy orrmandulája miatt az orrából a váladék nem tudott kifelé folyni, hanem befelé, és így folyamatosan köhögött, de nagyon durván. Rettentő sok, nagyon rossz éjszakán vagyunk túl, sokszor velem aludt, mert nem mertem egyedül hagyni. Ezer féle köptetőt próbáltunk ki, semmi nem igazán segített hogy feloldja a váladékot. Sószobába hordtam őt is és a tesóját is, és csak az segített. Ez volt az egyik probléma.

A másik pedig az, hogy annyira nem tudott már visszahúzódni az orrmandulája a mononukleózist követően, hogy amikor éppen nem volt beteg, akkor is horkolt, nyitott szájjal aludt (ha beteg volt akkor még a levegőt is rendszertelenül vette) éjjel egyszer fent volt, mert kiszáradt a szája, mert ugye nyitott szájjal aludt. Amikor beteg volt és horkolt, akkor egyszerűen nem lehetett mellette elaludni, olyan hangos volt. Amikor nem volt beteg, akkor halkabban horkolt.

A műtét óta megszűnt a horkolás.

Az ovit jövő héten kezdi, hát kíváncsi leszek, hogy mikor lesz először beteg. Remélem nem lesz már sűrűn az, mert nagyon sok gyógyszert szedett október óta (3,5 kg-t fogyott is), 20-25ezer ft ment el minden hónapban a gyógyszereire.

Melyik kórházban műtik a gyermekeiteket?

2013. márc. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, nagyon jó volt, hogy ennyi tapasztalatot elolvasva mehettünk a kórházba. A Bajcsyban volt a műtét, szerencsére minden rendben volt, inkább mi szülők viseltük nehezebben az egészet. Egy dolog azonban furcsa volt, hogy szegénykém nagyon fel volt puffadva.. a szeme, szája, homloka, arca.. Nektek mit mondtak, ez mitől van?
2013. márc. 22. 10:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Az jó, ha már túl vagytok rajta, drukkolok, h már ne is legyen semmi baj.

Hát nem tudom mitől lehet felpuffadva a kisfiad, az enyém nem volt. Nekem az egyik ismerősöm azt mondta még a műtét előtt, h ne lepődjek meg, ha a kisfiamnak majd a szája meg lesz dagadva. de én még azt sem vettem észre.

2013. márc. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hogy viselte a kisfiad a műtét utáni időt?
2013. márc. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!