Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS! Miért nem alszik a...

SOS! Miért nem alszik a lányom éjszaka?

Figyelt kérdés

A lányom 16 hónapos lesz. Soha nem volt jó alvó, de az utóbbi két hétben teljesen felborult az alvása éjszaka. 10-11-ig elalszik, utána kezdődik a nyűglődés, vagy hatszor hétszer fúj ébresztőt reggelig, vagy felébred és nem alszik 2-3 órán keresztül. Sírdogál a kiságyban, ha magam mellé veszem bohóckodik, mászik keresztül rajtam, ha az apja megy át hozzá, eszméletlen ordításba kezd. Fogalmama sincs mit tegyek, én már hulla vagyok, meg ő is, mert ehhez a szokott időben kel és nyűgös egész nap.

Nem alszik sokat napközben, sőt 1-1,5 óra ebéd után és kész. Sírni hiába hagyom, nem hagyja abba és annyira belelovalja magát, hogy rendes sírógörcsöt kap.

Egyszerűen nem jövök rá miért csinálja. Először a fogára gyanakodtam, mert most jönnek az őrlői, de akkor mellettem is sírna, ha fáj neki. Kezdem azt hinni, hogy megszokásból csinálja és csak én kellek neki éjjel is. Mert az utóbbi időben borzasztó anyás lett. Egész nap rajtam lóg, és kiabálja, hogy ana, ana ha bárki hozzá akar érni sírva jön hozzám.

Volt valaki ilyen helyzetben? Segítsetek, mert én már zombi vagyok, éjjel max másfél órát alszom egyhuzamban, teljesen használhatatlan vagyok.


2009. szept. 16. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem tudok tanácsot adni.Nekem a 19 hónapo fiam csinálja ezt,mindig rossz alvó volt éjjel 2x3x mindig kelt de most pár napja 6x7x,ma éjjek kb.10x vot fenn.melettem alszik így könnyen meg tudom nyugtatni,nem merülök ki annyira.De ma éjjel rájöttem miért csinálja,ugyanis ő mondta az éjjel,FÉLSZ,és teljesen hozzámbújt.Ez van nem tudok mit csinálni,remélem jobb lesz.
2009. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
a fiam 6.5 hos es ugyan ezt csinalja...otletem sincs mit tegyek vele. csak azt tudom mondani ne add fel. jelenleg egy iszonyat bogre kaveval probalom ujraeleszteni magam :)
2009. szept. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

fórum ezzel kapcsolatban:

[link]


[link]


itt hátha leltek kis segítséget:

[link]

fontos a nyugodt környezet, álombaringatás, belegondolhatook a hasfájásba is, lehet, nem jó a tej este, váltani kell, valóban napközbeni szeretet és törődéshiány, többet igényel a gyermek, több együttlétet, vagy a szobájában kell változtatni, átrendezni, valami zavaró körülményt találni, megszüntetni, lehet ez óra, vagy utcai robaj, vagy valami gép zúgása..bármi. Kitartást.

2009. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok! dettó mintha az én fiamról beszélnél... 21 hónapos. Sose aludt túl jól, de kb két hete katasztrófa. Tegnap már elaludtam a buszon, kész vagyok teljesen. Ugyanezen "tünetekkel", mint a te lányod. Nem tudom, csajok. Ki kell tartani...
2009. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Mostanában nagyon keveset tudtam foglalkozni a kisfiammal,nagyon zsúfolt volt az utóbbi két hét.Arra gyanakszom hogy a napközbeni kevés vele való foglalkozást próbálja így bepótolni.A mai naptól változtatok,megpróbálok vele többet foglalkozn.Nincs magára hagyva egyébként sem,a két bátyja sokat játszik vele,este meg apa,de lehet hogy belőlem igényelne többet.
2009. szept. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Beleolvastam a linkekbe,nem nyerte el mind a tetszésemet,sőt egy-némelyiken felkaptam a vizet.
2009. szept. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát köszi lányok! Az vígasztal, hogy legalább nem vagyok egyedül.

Tegnap éjjel is fenn voltunk 11-től hajnal negyed kettőig, hol ordított, hol csak nyöszögött, ha magam mellé vettem akkor meg ugrált rajtam és vigyorgott. Lehet ő is többet szeretne belőlem napközben, bár már így is alig tudok ezt azt megcsinálni. Azért most én is megpróbálom tartalmasabbá tenni a napjait és még többet adni magamból.

Kitartás mindenkinek.

2009. szept. 16. 17:21
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap csináltunk egy kisebb szoba átrendezést.Mi szülők kaptunk egy nagyon kényelmes ágyat,a kisfiam ágyát is máshogy helyeztük egy csendesebb sarokba,de közvetlenül melettem.Csodák -csodájára ma csak kétszer kelt fel éjjél,kb.2-3 percre,nem volt forgolódás nyűgösködés.

Hogy ez most az átrendezésnek tudható be vagy sem azt nem tudom,de jót aludtunk,végre.

2009. szept. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az éjjel mi is csak egyszer keltünk, de aludt is egyből vissza. Valami van a levegőben. :))
2009. szept. 17. 13:53
 10/13 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Gondoltam írok pár sort megint, remélem olvassátok.

Miután kiirtam a kérdést kisebb fajta kutatómunkát végeztem a rossz alvásról, mert már nagyon ki voltam tényleg. Elolvastam oár cikket és tapasztalatot és úgy döntöttem én is kipróbálok néhányat.

Elmentem még aznap venni kamillateát és levendula illóoajat. Attól a naptól minden este vacsi mellé kamillateát iszik a pici és a fürdővízébe tejben feloldva teszek pár csepp a levendulaolajat. Azóta nálunk kisebbfajta csoda történt, mert max egyszer kelünk (de van hogy egyszer sem), akkor is csak iszik pár kortyot és alszik is azonnal vissz, nincs huza-vona, nyűglődés órákon át, vagy 6-7szeri kelés. Alszik este kilenctől reggel nyolc, fél kilencig. Hogy valóban ezek hatására változott- e a helyzet nem tudom biztosan, mert nem merem elhagyni a teát meg az olajat, mert végre pihenek én is. Azért nemsokára kipróbálom.

Gondoltam leírom, hátha tudok még valakinek segíteni.

2009. szept. 28. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!