Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4,5 éves kislányom mostanában...

4,5 éves kislányom mostanában alig vacsorázik. Tippeket kérhetek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Főtt ételt abszolút nem tudnék este beletukmálni (még tejbedarát sem), így vegyes tálat kap. Kenyér, sajt, valamilyen felvágott, paprika, paradicsom, uborka. No, ebből ő csak a zöldségeket eszi meg villámsebességgel, aztán iszik rá, és már el is telt, nem kér mást. Nem érzem elégnek, hiszen csak zöldségek, ráadásul tele vannak vízzel, így éjjel többször felkel pisilni.
2013. márc. 17. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy ő elégnek érezze.

Ha nem akarod, hogy zöldséget egyen, ne tedd ki.

Tegyél ki csak kenyeret, ha éhes lesz, megeszi. Ha nem, átmenetileg az sem baj. Biztos neki is vannak jobb evő és rosszabb evő időszakai.

2013. márc. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mivel együtt vacsorázunk, és én szeretem a zöldségeket (ill. kell is, mert kismama vagyok), nem tudom és nem is akarom eldugni előle, hogy majd én titokban megeszem. :)

Nem igazán vannak periódusai, inkább akad egy-egy nap, amikor jól eszik, aztán megint nem. Szerencsére a hétvégi ebédnél legalább jól bekajál husival, de amúgy az oviban nem tudom, milyen evő, mert rémesen főznek...

2013. márc. 17. 19:12
 3/3 anonim ***** válasza:

a lehető legjobb a nyrs zöldség, örülj neki, hogy legalább azt megeszi. kínálgasd a többivel aztán majd vége lesz ennek a "nemakarm" korszaknak is :)


nálunk ma kuglófot vacsizott a fiam, szerintem ez is jó vacsora, szépen reggelizett, ebédelt, uszira készült el a marhapörkölt, azzal jól belakott így csak sütit kívánt este :)


mártogatósokkal is próbálkozhatsz, különböző májasokkal, pástétomokkal, kőrözött, krumplis kaják, nálunk pl. az is nagyon csúszik, mikor túlórázom, tükörtojást és sültkrumplit eszünk sok zöldséggel vacsira, imádja :) mondjuk nem a legegészségesebb de jobb mint a semmi ;)

2013. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!