Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, ha 22 hós gyerek nem mos...

Baj, ha 22 hós gyerek nem mos mindenap fogat? Ha mossa is csak rágja a kefét és kéri a krémet. Hiába mosom vele együtt, hogy lássa. Másnál is így van?

Figyelt kérdés
2009. szept. 13. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem baj. A lényeg, hogy tudjon róla, hogy van ilyen.

Ne adj neki krémet egyáltalán, vagy csak egy lencsényit, ha nagyon követeli.

De ne legyen előtte cukorka, és cukros üdítő!

(az enyém lopta a kristálycukrot :)

2009. szept. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne vele mosd,hanem neki.Fogorvos mondta,h még az 5-6 éves gyereknek is naponta legalább egyszer mossa meg a szülő,h tényleg rendese meg legyen mosva.

Hagyd,h rágcsálja,próbálgassa,aztán mosd meg neki te is,az a legbiztosabb.

2009. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is neked kell mosni neki. Én mindennap 2szer mosom a fiamnak, egyszer az ebéd után, egyszer meg este fürdés közben. Hajszálnyi Gabi tejfogkrémet teszek neki rá, van hogy elektromossal mosom, van hogy a sima színes fogkeféjével, de már nyitja a száját és tartja oda épp azt a részt amit mondok neki :)

Nem hagyjuk ki sose :)

Miután kész vagyok vele, még ő a sima kefével már krém nélkül még úgy csinál, mintha mosná, akkor nagyon meg kell dícsérgetni:)) de az azért közel sincs a rendes mosáshoz.

2009. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Csak az a baj,hogy nem engedi,hogy én mossam neki,ezért mutatom,hátha...
2009. szept. 14. 07:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi is mindig együtt megyünk be a fürdőbe, és előtte mosom a sajátom, hogy lássa, de ő sem engedi, hogy én mossam meg neki.

Szintén, mint a te gyereked, az enyém is, csak rágja a kefét.

Minimális gyerekfogrémet én is rakok rá....Én úgy vagyok ezzel, hogy próbálkozik,tanulja a fogmosást és idővel úgyis kinövi, hogy csak a kefét rágja.

Nem erőltetem, hogy majd én, számomra az a fontos, hogy naponta ezt megpróbáljuk, a rendszeresség megvan, úgyis meg fogja tanulni, hogy hogyan kell!

2009. szept. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó, ha te is megmosod. Először ő, majd te. Nálunk is volt, amikor nem igen akarta hagyni,de az a csel általában bejött, hogy ő az enyémet, én meg az övét.

Nagyon ritkán engedtem neki abban, hogy én ne mossam meg a fogát, akkor amikor jött a foga és fájt neki.

2009. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
szia! Bocsánat az off-ért, de ugyanezzel a problémával küzdök 22 hónapos fiamnál. Nálatok mi lett a megoldás?
2010. máj. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!