Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen jogaink vannak az...

Milyen jogaink vannak az oviba? 2.5 múlt a gyerek.

Figyelt kérdés

tényleg kiváltság hogy járhat oviba? figyeltetik hogy szobatiszta-e(1 hónapja az)

elején mézesmadzag hogy mehet, jó lesz várják stb, most az óvodavezető keresi az alkalmat hogy belénk kössön. nem alhat ott mert "csak" négy órában dolgozok egyenlőre...



2013. febr. 25. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

figyeltetik hogy szobatiszta-e? ezt hogy érted? nem gondolom, hogy esténként belesnek az ablakotokon, hogy van-e pelus a gyereken :D

de nyilván ha az oviban bepisil, kitehetik.


amúgy szerintem kiváltság 2,5 évesen bekerülni óvodába, de jogaitok innentől kezdve pont annyi van mint mondenki másnak :)


ez az ottalvás dolog meg, hát ilyen. nálunk is húzták az óvónők a szájukat, de megmondtam, hogy nem tudom megoldani, marad. ez van. a gyerekem élvezi, szerencsére nem volt semmi gond, igaz ő 3 évesen kezdte :)

2013. febr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt egy kicsit részletesebben is leírhatnád. Mi az, hogy figyeltetik?
2013. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ELVILEG az óvoda nem kérdezhet rá hivatalosan, hogy dolgozol-e, és ha igen, hány órában. Persze burkoltan általában megteszik :-) Ha már felvették, nem küldhetik haza ebéd után HIVATALOSAN és nem diszkriminálhatják a szülő munkarendje miatt. Ugyanakkor simán vannak olyan csoportszobák, ahová ha akarnak sem tudnak annyi ágyat letenni, ahány gyerek jár a csoportba. A wc-be pedig nem altathatják a gyereket, ezért szokták kérni, ha van olyan, aki meg tudja oldani, hogy vigye haza ebéd után a gyereket.
2013. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2,5 évesen oviba járni kiváltság ,mert 3 évesen szoktak ovodába menni a gyerek.
2013. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nevezhetjük kiváltságnak vagy szerencsés helyzetnek, mert oviba 3 éves kortól szokták felvenni a gyerekeket. Viszont ha felvették, akkor ugyanaz vonatkozik rátok, mint bármelyik másik oda járó gyerekre. más kérdés, hogy 2,5 évesen szerintem ideálisabb a bölcsőde.
2013. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Joga van ott aludni, csak ez úgy látom már minden ovodában szokássá vált, hogy akinél látják, hogy "ráér" a szülő és el tud jönni a gyerekért ebéd után, az vigye is el hogy ne kelljen ott altatni. A legtöbb helyen kényelemből csinálják, hogy minél kevesebb gyerek aludjon bent. Persze vannak kivételek, helyhiány, mint ahogy az előbb írta vki.

De ha már felvették, és gondolom nem fél napra vették fel, akkor ne hagyd magad, mondd meg hogy teljes időben dolgozol, nem tudsz érte jönni ebéd után, és oldják meg.

2013. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

a figyeltetiket arra értettem hogy az óvonéniknek ki van adva hogy nézzék mikor csurgat be a gyerek(de rendesek mert gyakran kérdezik, viszik is ki pisilni, velük eddig sem volt baj, ők nagyon rugalmasak)mikor elkezdtük az ovit első nap volt egy baleset azóta se.. de mivel a vez.o. tudta hogy nemrég hagytuk el a pelusz ez a vesszőparipája.

elhiszem hogy a bölcsi ideálisabb bár semmiben sincs jobb helyzet, max ha nem lenne szobatiszta cserélnék a pelust. telített létszám, a mostani jelentkező előreláthatólag 2014 őszén kerülhet be.. na akkor én gyerekem... jah és onnan is bnőmé bölcsis és pelusos és heti rendszerességgel kérdezik hogy szobatiszta-e mert akkor átrakják az oviba, és ami röhej, a két gyerek között napok vannak csak.....

a gyerek fél8tól van bent az oviban... én az ebédjükkor végzek és ha azt is alapul veszem, hogy nincs repülő nem teleportálok... idő az is mire odaérek.. és a munkahely mint általában bármelyik nem nézi ezt jó szemmel.

annak idején beirattam de mivel nem mentem vissza dolgozni nem is mehetett volna bölcsibe mivel oda dolgozó szülő gyereke mehet, lett az ovi most az nem jó.. akkor még azt mondta 2.5 mehet most meg hogy kicsi... de állítólag nincs baj vele.. játszik a többiekkel, nem hisztizik...csak az nem tetszik neki hogy haza is kell menni az oviból.

2013. febr. 26. 19:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!