Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vegetáriánus gyerek?

Vegetáriánus gyerek?

Figyelt kérdés
Létezik,hogy vegetáriánus a kislányom,vagy 18 hónaposan még nem lehet vegetáriánus??Egyáltalán nem eszik húsféléket,kiválogatja a zöldséget,tésztát vagy krumplit a húst meg otthagyja,sunyiba adtam a szájába párszor de mindig kiköpi..Miért van ez?
2009. szept. 9. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem vegetáriánus.A gyerekek immundrendszere még jó.Azt eszik,amire akkor éppen szükségük van.Most a zöldségek hiányoznak a szervezetéből,később pedig húst fog enni hússal,vagy éppen csak a tésztát eszi meg.Minden egészséges gyerek így szokta csinálni.(Már ha a szülő el nem rontja az elvárásaival).
2009. szept. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a főzelék mellé daráld le neki, ha mindenképp azt szeretnéd ha megenné a húst kavard bele a főzelékbe és akkor nem látja. de ennyi idősen nincs vega gyerek, csak ha úgy van nevelve.
2009. szept. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
az en fiam viszont a gyumolcsoket nem eszi meg. Semmilyet. FOzeleket, husit, kenyeret, uborkat igen, de gyumolcsot nem. Tenyleg o erzi, hogy mire van szuksege, nem eroltetem, majd ha kell neki, megeszi. Szerintem te is adjad neki a fozelek melle, ha kell neki, majd megeszi.
2009. szept. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nagyon késők írok,de minden kedves Édesanyjának szeretném közölni,hogy a vegetáriánus étrend a normális.Én is csak akkor jöttem rá,amikor megszületett a fiam.Egyszerűen nem kívánta a húst,ő is kiköpte,helyette krumplit,gyümölcsöket kért.5 éves, kis óvodás,még most is elundorodik a hústól.A kedvéért a férjem is ,meg én is vegetáriánusok lettünk,és mondhatom boldogabbak és egészségesebbek vagyunk. Ráadásul a kisfiam csoportjába jár egy kislány, aki úgy szintén vegetáriánus,de az ő Édesanyja ,eleve vegetáriánus 16 éve ,szóval ő meg nem engedi a gyereknek.Hát most 3 hónapja,jött egy kis influenza járvány az oviba,a csoportba minden gyerek össze-vissza taknyozott,fájt a torkuk,kivéve két gyerkőcnek...ki lehet találni,hogy melyik kettő maradt teljesen egészséges.

A lényeg ,hogy mindenkinek ajánlom.:)

Üdv:Szilvi

2011. ápr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy esetleg a fűszerezés miatt nem ízlik neki, vagy egyszerűen a másik típusú étel jobban ízlik és ezért azt eszi.

A vegetáriánus térítő anyukának meg örülök, de azért mindenki hadd döntse el mit ad a gyerekének.

2011. máj. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!