Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi tejterméket kap 2 év...

Mennyi tejterméket kap 2 év körüli gyermeketek? (tovább lent)

Figyelt kérdés

23 hónapos a fiam, nagyon szereti a tejtermékeket, talán mindent. Változatosan igyekszem etetni, szereti a zöldséget, tésztát, eszeget gyümölcsöt is, de az elmúlt napokban sokallom a tejtermékeket. Pl:

Reggel ma evett müzlit (tejjel), ebédre sűrű zöldségleves, uzsonnára egy joghurt és egy rudi, vacsorára pedig kért kefírt. Nem adtam már neki, mert sokalltam a tejtermékeket. Alig evett vacsorára, mert nem volt ínyére. És reggel is, este is kéri a tejet. Én is imádok minden tejterméket, volt kitől örökölnie, de én tudom kontrollálni. Van, hogy ebéd után hajtogatja, hogy tejföl, mert ő azt enne, persze magában. Szerintetek is sok egy napra belőle? Hol a határ?


2013. febr. 18. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

nem kell túlzásba esni.

amit leírtál jó,de azért még pluszba nem kell már neki adni

a végén még kiütést kap a sok tejtől az sem jó ám !

tudod a jóból is megárt a sok.

2013. febr. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

2 éves fiaim reggelihez 2 dl tejet isznak, lefekvéskor 2,5 decit. Ezen kívül, ha úgy jön ki, uzsonnára vagy tízóraira is van valami joghurt, krémtúró, Kinder tejszelet.

Én ezt nem sokallom. Kiskoromban faltam a tejtermékeket, és semmi bajom nem lett.

2013. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
nyugodtan odaadhattad volna a kefirt. ezek jo dolgok amiket irtal. nem edesseget vagy nyalanksagot ker.... ismerek olyat is aki mar ilyen idosen azzal tomi a gyereket mert "keri". na az mennyire karos!
2013. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, ez a jobbik eset, mint az édesség. Nem is tudom, hogy mi baja lehet tőle, csak belém súlykolták, hogy napi fél liternyi tejfélétől ne legyen több. Olyan, mintha nála ez lenne a nasi. Még terhességem alatt is mondták, hogy ne egyek sokat belőle, mert a vérszegénységem mellé nem jó. Azóta igyekszem én sem túllépni ezt, de úgy látszik, ez már ilyen család lesz.
2013. febr. 18. 22:17
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Nekem azt mondta a doktornőnk, hogy 5-600 ml/nap tejalapúnál semmi esetre se legyen több!
2013. febr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Na, amit írtam, nálunk sem haladja meg a napi fél litert, mégis lepontoztatok. :)

Azt még hozzátenném, hogy nálunk nagyon jól esznek a gyerekek, minden nap adok nekik min. 2-3 féle zöldséget és ugyanennyi gyümölcsöt, plusz van külön vitamin is. Megeszik a húst, levest, főzelékeket, mindenből a legjobbak kapják.

A cukor minimális, csokihoz sincsenek hozzászoktatva, az édességet leginkább természetes formában kapják (édes sült alma, finom biojoghurtok, stb.)

2013. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek nyomtam egy zöldet!
2013. febr. 19. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!