Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor engedtétek, hogy "rendes...

Mikor engedtétek, hogy "rendes" vagy goblen tűvel varrjon a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeret a kisfiam fűzni, és nem tudom merhetek-e próbálkozni esetleg goblen tűvel.

#tű #goblentű
2013. febr. 13. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen az a goblen tű? Én nem merek tűt adni az 5 évesemnek, de emlékszem, hogy mi oviban többszor vartunk gombot kartonra, az volt a cica szeme, orra.. stb. Hány éves?
2013. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem középsős ovisnak már lehet adni sima varrótűt. Az ovibanis varrtak már vele. Biztos nem egyszerre 30 gyerek varrt, mert azt nem lehet felügyelni, de 3-4 gyerekkel csoportokba összeülve kivitelezhető. Úgyhogy te otthon 1-2 gyerekkel is biztos meg tudod oldani. A lényeg, hogy egymástól meglegyen a távolság. :)

Ha megszúrja az ujját, akkor majd megtanulja, hogy szúr, felszisszen...és akkor mivan? :) Csak ha kemény kartonra varrtok, akkor előre szúrd ki tűvel a forma mentén és neki csak a lyukba kell fűznie a tűt, nem átdöfni a papíron. Anyagot nyugodtan adhatsz neki, bár azt nehezebb egy kicsit varrni, mert nyeklik-nyaklik az ölében/kezében, nincs tartása. Egy kb. képeslapnyi papíron nyugodtan gyakorolhat.

2013. febr. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
3 éves múlt. A goblen tű úgy néz ki, mint a rendes tű,csak nem szúrja meg az ujját vele, mert csapott a hegye. Köszönöm, akkor fontolóra veszem majd, bár mi még kiscsoportosok vagyunk:)
2013. febr. 14. 05:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Az előre kiszúrt karton nagyon jó ötlet:)
2013. febr. 14. 05:45
 5/5 anonim ***** válasza:

3,5 éves lányom tegnap varrt nagy tűvel először.

Másodjára egyedül is próbálta, az anyagot is fogta hozzá, persze felügyelettel.

2013. febr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!