Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan alszik el este gyerkőcö...

Hogyan alszik el este gyerkőcöd? Mennyi idős?

Figyelt kérdés
Veletek alszik, külön ágyban, egyedül, meseolvasással, tv mellett?
2013. febr. 17. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Bekísérem a szobájába, puszi, betakarom és kijövök. Nyáron lesz 4 éves, de 2 éves kora óta így alszik.


(Azelőtt nehezebben ment, ringatva, simogatva, ágya mellett ülve aludt, de fokozatosan leszoktattuk minderről)

2013. febr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Két lányunk van. Egyik 2,5 éves másik 8 hónapos.

Mindegyik este 8-kor megy ágyba, fürdés után. Néha van olvasás de attól is függ ki teszi le a nagyot. Mindegyik külön szobában alszik. a Kicsi még kap tejet a lefekvéshez.

A kicsi elalszik a tejen, a nagy mellé a szobába be kell ülni, és így egyedül az ágyában alszik el.

2013. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2 éves, a szep. szorongás időszakát leszámítva mindig így aludt el.

Háromnegyed 8 körül fürdés, utána fekvés negyed 9 körül. Elalvás előtt még kap egy kis tejcsit, puszi, jó éjt, szia, kijövök és magától, saját szobában. Meseolvasás fürdés előtt szokott lenni, de nem mindig akarja.

2013. febr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam. 2 héttel ezelőttig (azóta beteg szegény) így nézett ki a dolog:

fürdés, meseolvasás, puszi, lámpaoltás és kijöttem, ő meg elaludt. Most a lámpaoltás után még kicsit bent kell maradnom mellette, de megbeszéltük, hogy nem várom meg míg elalszik, csak kicsit összebújunk.

2013. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2 éves a lányom. Fürdés után mese olvasás a kanapén, ez fél-1 óra, attól függően, mennyire fáradt. Utána beviszem a szobájába, leteszem az ágyra, betakarom, puszi, és kijövök. És alszik.
2013. febr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5éves és 2,5éves együtt alszanak emeletes ágyban, az egy éves öcsike még mellettünk a kiságyba. ESte fél8kor fürdik a kicsi, apa intézi, utána én megitatom a tápijával, puszi, be a kiságyba, villanyoltás- alszik.

A nagyokat apa lefürdeti addig, utána én viszem őket, aludni-mese, puszi, beszélgetünk kicsit, minden eset énekelek nekik egy-egy dalt amit választanak, imádkozunk- ez mindenestül kb 15-20 perc, utána jóéjszakát és kijövök- és egyedül alszanak el. Kb fél9kor alszanak el, max 9kor csend van az egész házban.

Nekem mázlim van- mindhárom gyerekem iszonyú jó alvó, sosem altattam egyiket sem, mind születésétől jól alszik, alig egy hós koruk óta átaludták az éjszakát is.

2013. febr. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4 éves fiú és 2 éves lány:

Este fürdés után 20 perc mese (vagy tv, vagy mesekönyv, most szerencsére könyves korszakban vagyunk), utána együtt bevonulunk a gyerekszobába, mindenki bebújik a saját ágyába, mindenki kap puszit, simit, kicsit bohóckodunk (pár perc az egész), aztán kijövünk.

Normál esetben ennyi, de újabban jönnek a trükközések: "pisilni kell", "szomjas vagyok", "miért kell aludni?"

A nagyobbik még egy ideig kukucskál ki hozzánk (sajna pont rálát az ágytámla fölött a mi kanapénkra). Ilyenkor már próbáljuk levegőnek nézni, vagy határozottan szólunk, hogy most már elég...


Egyébként mindig is ez volt a rendszer, születésüktől külön szoba, saját ágy. Altatni, ringatni nem kellett őket.

2013. febr. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A kisfiam 10 hónapos ő megissza a tápszert, közben már bealszik aztán beteszem a kiságyába.Kislányom 3 éves és ő úgy alszik el, hogy megfürdik, apa felöltözteti, befekszik mellé az ágyba, elolvassa neki a mesét, általában nem tudja megvárni a mese végét, elalszik rajta.Viszont ha nem alszik el rajta addig ott marad mellette, megöleli és úgy alszik el.Általában meseolvasás elkezdésétől, kb. 5-10 perc és alszik.Nálunk az nem vált be, hogy mese, puszi és kijövünk.Szerintem neki meg apa lelkének is jót tesz ha így együtt alszanak el, így is alig látja, sokat dolgozik apa.Éjszakát átalusszák, nem jön át a kislányom sem csak reggel.Külön szobában vannak.
2013. febr. 20. 07:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!